تحلیل بازار

بازار گرم سکه؛تحلیل گلدنیوز

حباب سکه از ۳۲۰ هزار تومان در هفته گذشته، تا ۴۵۰هزار تومان افزایش پیدا کرده است که این نشان دهنده افزایش خرید و سرمایه گذاری در حوزه سکه است.

محمد کشتی آرای نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر به گلدنیوز گفت:در پی تعطیلی دو روزه بازار جهانی ارزش هر انس طلا 1933 دلار ثابت بوده است.این رقم نسبت به هفته گذشته به طور متوسط با ۴۰ دلار کاهش همراه بوده است.این در حالی است که قیمت ارز در محدوده ۲۷هزار و ۸۰۰ تومان در یک هفته اخیر در نوسان بوده است.

بازار گرم سکه؛تحلیل گلدنیوز

کاهش قیمت انسوی در ادامه گفت: طبیعتا با کاهش ۴۰ دلاری انس جهانی قیمت طلا و سکه هم تحت تاثیر قرار گرفت و از دیروز در معاملات پشت خطی و امروز هم در معاملات واقعی بازار، قیمتها به نسبت با کاهش همراه بوده است.


کشتی آرای در ادامه گفت: البته انتظار کاهش قیمت بیشتری وجود داشت ولی با توجه به تقاضایی که برای خرید سکه وجود دارد،حباب سکه در حال افزایش است‌،پس قیمتها در سطح انتظار کاهش پیدا نکرد.

وضعیت حباب بازار سکهنایب رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: البته قسمتی از حباب نیم سکه و ربع سکه و سکه های یک گرمی در حال تخلیه است ولی تقاضا برای سکه طرح جدید در بازار وجود دارد و به همین دلیل حباب سکه در حال افزایش است.

با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر ممنوعیت نگهداری ارزهای خانگی بیش از ۱۰ هزار دلار و ۱۰ هزار یورو، همین موضوع باعث افزایش تزریق ارز به بازار شده است و قسمتی از این سرمایه گذاری ها به سمت خرید سکه پیش رفته است.

توقف مذاکراتکشتی آرای افزود:با توجه به توقف مذاکرات برجام، که پیش بینی میشد یکی از عوامل کاهش قیمت ارز باشد، قیمت ارز کماکان در کانال ۲۷ هزار تومان و زیر ۲۸ هزار تومان است.در مجموع بازار آرامی در پیش رو داریم واحتمال میرود با توجه به نزدیکی به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان بازار رونق بیشتری را تجربه کند.ولی در خصوص قیمت ارز و قیمت جهانی طلا نمیتوان با قطعیت نظر داد و باید مترصد اتفاقات پیش رو بود.

افزایش تقاضا برای سکه


وی در پایان گفت :حباب سکه از ۳۲۰ هزار تومان در هفته گذشته، تا ۴۵۰هزار تومان افزایش پیدا کرده است که این نشان دهنده افزایش خرید و سرمایه گذاری در حوزه سکه است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا