تحلیل بازار

هفته ای آرام برای اونس طلا

بازار طلا و اونس جهانی هفته ای آرام و به دور از هیجان را تجربه کرد و مانند ماههای اخیر زیر بمباران اخبار جنگ و مذاکرات و نرخ بهره و آمارهای بیکاری و تورمی نبود.

به گزارش گلدنیوز ، بازار طلا و اونس جهانی هفته ای آرام و به دور از هیجان را تجربه کرد و مانند ماههای اخیر زیر بمباران اخبار جنگ و مذاکرات و نرخ بهره و آمارهای بیکاری و تورمی نبود. همین امر باعث شد تا با فروکش کردن هیجانات بازار شاهد ریزش در قیمت اونس جهانی تا 1930 دلار باشیم.

اونس در هفته پیش رو

دکترمهرناز سلطانی کارشناس بازارهای مالی به گلدنیوز گفت: قیمت اونس در حال حرکت به سمت حمایت 1900 دلاری است ، حمایتی که 2 بار قبلا تست و تایید شده است ولی میدانیم که تکرار این برخوردها باعث تضعیف حمایت و شکسته شدن آن میشود. در مقابل در صورت چرخش صعودی هم ، مقاومت 1950 دلاری بر سر راه آن قرار دارد.

انتظار میرود در هفته پیش رو ، اونس جهانی روند خنثی به خود بگیرد و شاهد درجا زدن قیمت طلا باشیم.

ریزش قیمتها

این کارشناس مالی درتحلیل بازار داخل گفت: فاکتور قیمت دلار در هفته ای که گذشت در حال درجا زدن و بازی زیر مقاومت 28000 تومانی بود و تاثیر چندانی بر نرخ طلا نداشت ، در مقابل ریزش قیمتهای جهانی باعث ریزش قیمت طلا در بازارها شد.

نوسانات دلار

سلطانی گفت: دلار همانطور که در تصویر زیر مشخص است ، اگر مقاومت 28000 تومان را بشکند ، صعود شدیدی را تجربه خواهد کرد و اولین مقاومت روبروی آن 30000 تومان میباشد.

طلای ۱۸ عیار

این کارشناس گفت: طلای 18 عیار هم توان عبور از مقاومت 1.320.000 تومانی را نداشت و دچار ریزش شد ، حمایت 1.265.000 تومان منطقه بسیار قوی میباشد ، چرا که در این قیمت تلاقی خط روند صعودی و خط میانی کانال را داریم . مقاومت 1.320.000 تومانی هم همچنان پابرجا است.

وی در پایان گفت:سکه هم توان عبور از مقاومت 13.300.000 تومان را نداشت و وارد اصلاح شد و در حال حرکت به سمت حمایت 12.800.000 تومانی است.

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا