آموزش و پژوهش

فرصت‌های رشد در کسب‌وکار

برای رشد کسب‌وکار نیاز به عواملی مانند توانایی نفوذ در بازار، توسعه در بازار، نوآوری و تنوع بخشی است.

به گزارش گروه آموزش و پژوهش گلدنیوز؛ شرکت ها و برای رسیدن به موفقیت به دنبال فرصت های جدید هستند این فرصت های جدید همراه با ایده های خلاقانه می تواند کسب و کار شما را متحول کند. گاهی ایده های کوچک اما با کیفیت یک مسیر خوبی را در کسب‌وکار شما ایجاد می کند.

استراتژی‌‌هایی برای فرصت‌های رشد در کسب‌وکار

اولین گام تهیه فهرستی از رقیبان خود است. این فهرست به شما کمک می کند که اطلاعات شما از فعالیت رقیبان شما در سطح کشور بیشتر شود.

در ادامه این گزارش به چند نمونه استراتژی رشد می پردازیم:

نفوذ بازار

یکی از کم ریسک ترین مورد نفوذ در بازار است زیرا شناخت شما نسبت به محصولات موجود و بازارهای موجود بیشتر می شود. شما باید توجه زیادی نسبت به تغییرات و به روزرسانی هایی که توسط رقبا در محصولات انجام می شود، داشته باشید با این روش مشتریان خود از دست نمی دهید و همچنان می توانید در بازار نفوذ داشته باشید.

فرصت‌های رشد در توسعه‌ی بازار

توسعه بازار به این معنی است که محصولات خود را در بازارهای جدید به فروش برسانید. این روش ریسک بیشتری نسبت به نقوذ بازار دارد زیرا نیاز به سرمایه گذاری بیشتر بدون تضمین بازگشت سود و منفعت است.

نوآوری در محصول یا خدمت

برای ارائه یک محصول جدید در بازار نیاز به سرمایه و زمان است. کارکنان نیز باید آموزش های لازم را در جهت ارائه بهترین مشاوره ها به مشتریان دریافت کنند.

مشاوران باید توجه کننند که مشتریان چه کسانی هستد و نیاز آنها به چه نوع محصولاتی است. اگر بر روی مشتریان تمرکز لازم را داشته باشید و آنها را بشناسید زیرا شما بدون نیاز به سرمایه گذاری زیاد می توانید یک کسب و کار خوبی را راه اندازی کنید.

تنوع‌بخشی در کسب‌وکار

یکی از پر ریسک ترین استراتژی در زمینه کسب‌وکار تنوع بخشی است. زیرا یک بازار با محصولات جدید ایجاد می کنید. یکی از مزیت های این روش همان حرکت اولیه است که می توانید پیش از دیگران این عنوان را با رهبری خود معرفی کنید و اولین نفر در ارائه محصولات جدید باشید.

داده‌ها،‌ افراد و مسائل مالی

برای موفقیت بیشتر در کسب‌وکار خود تصمیمات خود را بر مبنای داده های مورد اطمنیان عملی کنید و تیم مناسبی برای مجموعه خود تشکیل دهید. در صورت افزایش تقاضا برای محصول خود، نیروی جدید و با مهارت استخدام کنید تا بتوانید در کنار یکدگیر رشد کنید.

در صورتی که از موقعیت مالی خوبی برخوردار هستید و برای دنبال کردن فرصت های جدید خود نیز نیاز به سرمایه گذاری بیشتر دارید از این موضوع غافل نشوید و برای تزریق سرمایه اقدام کنید.

اگر تمام اعضای تیم با یکدیگر همکاری و تعامل مناسبی داشته باشید قطعا در کسب‌وکار خود موفق خواهید شد.

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا