تحلیل بازار

تحلیل تکنیکال طلا؛ چهارشنبه 7 اردیبهشت

قیمت طلا پس از یک وقفه کوتاه، بار دیگر به منطقه قرمز بازگشت، زیرا در میان نگرانی‌های متعددی که فضای بازار را احاطه کرده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلدنیوز ،قیمت طلا پس از یک وقفه کوتاه، بار دیگر به منطقه قرمز بازگشت، زیرا در میان نگرانی‌های متعددی که فضای بازار را احاطه کرده است، دلار آمریکا همچنان با قدرت ادامه می‌دهد. بحران جاری روسیه و اوکراین، تحریم احتمالی اتحادیه اروپا بر واردات نفت روسیه، قرنطینه‌های شدید کرونایی در چین و در نهایت، تورم و ریسک‌ رشد اقتصاد جهانی، سرمایه‌گذاران را در حاشیه نگه‌داشته است و همین امر باعث شده است آنها به دارایی امن دلار پناه ببرند.

تحلیل تکنیکال طلا؛ چهارشنبه 7 اردیبهشت

روز سه‌شنبه، داده‌های خوش‌بینانه مرتبط با سفارش‌های کالاهای بادوام ایالات متحده به قدرت دلار افزود. با این حال، فشار فروش ناشی از ریسک منفی در بازار سهام ایالات متحده به درخشش قیمت طلا به عنوان یک دارایی امن دیگر کمک کرد.

آنچه در این هفته تمرکز سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است، اعداد مربوط به تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده است که قرار است روز پنجشنبه منتشر شود. برآورد اولیه برای تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال 1.1٪ است که نشان دهنده عملکردی ضعیف در مقایسه با آمار 6.9٪ قبلی می باشد.

چارت طلا 4 - تحلیل تکنیکال طلا؛ چهارشنبه 7 اردیبهشت

به لحاظ تکنیکال، جفت XAU/USD در مقیاس ساعتی، در حال تشکیل یک الگوی پرچم معکوس است که پس از یک حرکت نزولی سریع، نشان دهنده آغاز فاز تحکیم است. در این مرحله، آن دسته از سرمایه‌گذارانی که نتوانستند از قیمت های پایین پاییز استفاده کنند، به سمت این بازار کشیده می شوند.

میانگین های متحرک نمایی 50 و 200 (EMAs) به ترتیب در حدود تراز 1910.23 دلار و 1935.43 دلار در حال کاهش هستند که نشان می دهد روند نزولی همچنان به قدرت خود باقیست. در همین حال، شاخص مقاومت نسبی (RSI) در محدوده 40.00-60.00 در نوسان است که نشان دهنده تداوم فاز تحکیم می باشد.

منبع: fxstreet وسایت هلاکویی

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا