طلا و جواهر

مخالفت های دولتی با حضور تولیدکنندگان خارجی در نمایشگاه اصفهان

رئیس انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان طلا و جواهر اصفهان: درخواست های زیادی از تولید کنندگان طلای ایتالیا و ترکیه برای شرکت در نمایشگاه اصفهان داشته ایم اما وزارت صمت مجوز نداد که تولید کنندگان خارجی با طلاهای ساخته شده خود در نمایشگاه حاضر شوند.

رئیس انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان طلا و جواهر اصفهان عنوان کرد: نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان در قرن جدید اولین و بزرگترین نمایشگاهی است که با توان کامل اجرا و با حضور گسترده کارگاه‌های تولیدی ، بنکداران، طلافروشان و تولیدکنندگان ابزارآلات و ماشین آلات برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلدنیوز؛ مینایی، رئیس انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان طلا و جواهر اصفهان افزود: این نمایشگاه با حضور تولید کنندگان داخلی از شهرهای مختلف و تولید کنندگان و سازندگان ماشین آلات از کشور های خارجی مانند ایتالیا و ترکیه برگزار می شود .

وی با بیان اینکه سالن های این نمایشگاه به سه بخش تقسیم شده اند گفت:  بخش تخصصی ماشین آلات وصنایع و ابزار آلات ساخت طلا و جواهر حدود 40درصد ظرفیت سالن های نمایشگاه را به خود اختصاص داده است.

مینایی گفت: 30 درصد ظرفیت سالن های نمایشگاه نیز به تولید کنندگان و سازندگان طلا و جواهر از سراسر کشور اختصاص یافته است که 10 درصد تولیدکنندگان شرکت کننده در نمایشگاه از شهر اصفهان هستند و 20 درصد از ظرفیت نمایشگاه هم به گالری داران  طلا و جواهر اختصاص یافته است.

مخالفت مسئولان با حضور تولیدکنندگان خارجی

رئیس انجمن تولید کنندگان و صادر کنندگان طلا و جواهر اصفهان تصریح کرد: این نمایشگاه باوجود تحریم‌ بودن طلا و جواهر و قانون ممنوعیت ورود مصنوعات و طلای ساخته شده به داخل کشور با استقبال کشور های خارجی روبرو بوده و درخواست های زیادی از تولید کنندگان طلای ایتالیا و ترکیه برای شرکت در نمایشگاه داشته ایم که علیرغم پیگیری های انجمن، وزارت صمت مجوز نداد که تولید کنندگان با طلاهای ساخته شده خود در نمایشگاه حاضر شوند.

مینایی اظهار داشت: آزاد شدن ورود طلا و جواهر توسط سازندگان و تولیدکنندگان خارجی برای شرکت در نمایشگاه های کشور موجب تقویت و قدرتمندتر شدن  نمایشگاه و ایجاد رقابت و افزایش کیفیت تولیدات داخلی می شود.

وی ادامه داد: وزارت صمت فقط مجوز ورود ماشین آلات را به کشور داد که خوشبختانه تولیدکنندگان ابزارآلات و ماشین آلات ترکیه و ایتالیا در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

هیات های تجاری ترکیه و امارات در راه نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان

وی در ادامه با اشاره به اینکه شرایط لازم و تشریفات کامل برای حضور بازدیدکنندگان خارجی در نمایشگاه در نظر گرفته شده است، از حضور هیات های تجاری کشور هایی مانند ایتالیا، امارات و ترکیه در این نمایشگاه خبر داد و بیان داشت: در این نمایشگاه بازدید کننده های خارجی و هیات های تجاری حضور خواهند داشت و نمایشگاه در بعد بین المللی برگزار می شود.

لازم به ذکر است پانزدهیم نمایشگاه طلا، فازات گرانبها، گوهرسنگ ها، ماشین آلات و صنایع وابسته اصفهان در تاریخ 18الی 21 خردادماه 1401 در محل نمایشگاه بین المللی اصفهان برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا