طلا و جواهر

ضعف اطلاع رسانی در نمایشگاه های طلاوجواهر

رئیس اتحادیه طلاوجواهر همدان تاکید کرد: نقطه ضعفی که در برگزاری نمایشگاه ها وجود دارد؛ این است که تبلیغات برای بازدید از نمایشگاه به خوبی انجام نمی شود.

مهدی غلامی رئیس اتحادیه طلاوجواهر همدان در گفتگو با خبرنگار گلدنیوز در مورد افراد منتخب در اتحادیه ها گفت: یکی از مهم ترین مسائلی که در صنف طلا وجود دارد انتخاب افرادی است که باید در این حوزه از تخصص، تجربه و تبحر کافی برخوردار باشند.

غلامی ادامه داد: اشخاص منتخب باید در حوزه مدیریتی نیز کار کنند زیرا برخی از دوستان عضو هیئت مدیره اتحادیه ها می شوند اما نسبت به رسیدگی امور مانند پیگیری کردن مشکلات صنفی، اداره مالیات، اداره استاندارد اقدامی انجام نمی دهند.

به گفته غلامی صنف طلا یک صنف فوق العاده حساسی است که نیازمند به پیگیری های خاص خود است. صنف طلا در حال حاضر جایگاه خوبی دارد اما می تواند بالاتر از این جایگاه هم قرار بگیرد.

بی توجهی مسئولان به تولید زمینه ساز قاچاق طلا

رئیس اتحادیه طلاوجواهر همدان تاکید کرد: عدم حمایت از تولیدکنندگان برای تولید مصنوعات طلا با تنوع بیشتر و قیمت کمتر ، زمینه قاچاق طلا از کشور ترکیه را هموارتر می کند.

او با اشاره به عدم حمایت از تولیدکنندگان اظهار داشت: متاسفانه در سال های اخیر هیچ حمایتی از تولید و تولیدکننده توسط نهادها و ارگان های دولتی انجام نمی شود اما باید تا آنجایی که امکان دارد از تولید حمایت شود.

وی گفت: به جای اینکه سطح تولیدات کارگاه ها روز به روز پررونق تر شوند، کم کم در حال تعطیلی هستند و نباید این روند آنقدر ادامه پیدا کند که محصول با قیمت ارزان و یا به صورت قاچاق از ترکیه وارد کشور شود و بازار ایران را به طور کامل اشباع کند.

او افزود: افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند بهتر است در این راستا تصمیماتی اتخاذ کنند که تولیدکنندگان تولیدات خود را با قیمت کمتر و ارزان تر در اختیار بازار قرار دهند.

وی با اشاره به تولید مدل های متنوع خاطر نشان کرد: جدیدترین موضوعی که در تولید طلا بسیار مطرح است تولید مدل های متنوع طلاوجواهر است که باعث فروش بالا می شود و بازار خود را پیدا می کند.

یکی از اصلی ترین موضوعاتی که ترکیه به آن توجه بسیاری دارد بحث تنوع در تولیدات است، همچنین قیمت تمام شده آنها نیز کمتر است و در کار خود نیز موفق هستند.

زمینه بازگشت طراحان ایرانی طلاوجواهر باید فراهم شود

از افرادی که در اتحادیه ها انتخاب می شوند درخواست می کنیم که بتوانند دستگاه های به روز را وارد بازار کار ایران کنند تا ایران به عنوان صادر کننده طلاوجواهر در دنیا بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد.

به گفته رئیس اتحادیه طلاوجواهر همدان ما طراحان ماهر زیادی در زمینه طلاوجواهر داریم که در خارج از کشور در حال فعالیت هستند و افراد منتخب می توانند با حمایت از این طراحان خوش ذوق، آنها را به ایران بازگردانند.

نقاط ضعف نمایشگاه های طلاوجواهر

او با توجه به برگزاری نمایشگاه های داخلی بیان کرد: یکی از موضوعات اصلی در برگزاری نمایشگاه ها تولید و نوآوری است. برای بازدیدکنندگان نمایشگاه باید یک جاذبه ای وجود داشته باشد و برای کسانی که از شهرهای دیگر به بازدید از نمایشگاه می پردازند، امکان قراردادهای تجاری باید وجود داشته باشد. درواقع در نمایشگاه ها قراردادهایی باید منعقد شود که نسبت به بازار تهران به صرفه تر باشد و صرفا بحث تک فروشی نباشد.

او در ادامه گفت: یک نقطه ضعفی که در برگزاری نمایشگاه وجود دارد؛ این است که تبلیغات برای بازدید از نمایشگاه به خوبی انجام نمی شود و می توان بر روی این موضوع بیشتر متمرکز بود.

او با بیان اینکه با اتحادیه های دیگر استان ها در ارتباط هستند اضافه کرد: اتحادیه طلاوجواهر همدان رابطه تنگاتنگی با دیگر استان ها دارد و اگر مشکلی به وجود آید، اعضای اتحادیه ها در گروهی که در فضای مجازی عضو هستند، مطرح می کنند و در جهت بررسی و رفع آن تلاش می کنند.

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا