تحلیل بازار

آیا شاهد رشد سنگین قیمت طلا خواهیم بود ؟؛تحلیل گلدنیوز

طلا در روز جاری به قیمت میانگین 1.310.0.000 تومان معامه میشود.

دکتر مهرناز سلطانی کارشناس بازارهای مالی به گلدنیوز گفت: اونس جهانی در هفته ای که گذشت با سیاست های شدید انقباضی ایالات متحده و افزایش نرخ بهره و قدرت گرفتن دلار همچنان به روند نزولی خود ادامه داد. البته داده های اقتصادی آمریکا نسبت به گزارش های قبلی کمی افت را نشان داد ، ولی دست بالاتر همچنان با نرخ بهره بود و اثر گذاری این عامل در تحلیل ها بیش از سایر عوامل بود.

آیا شاهد رشد سنگین قیمت طلا خواهیم بود ؟؛تحلیل گلدنیوز

افزایش نرخ بهره

این کارشناس در ادامه گفت: اعلام فدرزال رزرو مبنی بر افزایش مجدد نرخ بهره در ماههای آینده ، همچنان ترس را در دل معامله گران نگه داشته است. اگرچه همانطور که در تحلیل هفته قبل گفتیم ، اگر این افزایش نرخ بهره به بیکاری گسترده منجر شود و فشار را بر تولیدی ها زیاد کند و رکود تورمی ایجاد شود ، آنگاه مانعی بر سر راه رشد طلا نیست و باید شاهد رشد سنگین قیمت طلا باشیم.

تحلیل  تکنیکال

سلطانی گفت : از دید تکنیکال طلا به فیبوی 50 درصد در 1875 دلار واکنش داده و همچنان احتمال افت تا فیبوی 61.8 در 1828 دلار وجود دارد.

آیا شاهد رشد سنگین قیمت طلا خواهیم بود ؟؛تحلیل گلدنیوز

تحلیل بازار داخلی

سلطانی در ادامه گفت: دلار خط روند نزولی و مثلث بلند مدتی را شکسته است و که خبر جالبی برای آن نیست. اکنون نزدیکترین مقاومت در 29000 تومان قرار دارد که شکست ان راه را برای صعود تا 32000 تومان باز میکند.

تحلیل داخل

این کارشناس گفت:طلای 18 عیار هم در حال جنگ با مقاومت 1.320.000 تومانی است که شکست این ناحیه باعث پرتاب قیمت طلا در بازار خواهد شد. طلا در روز جاری به قیمت میانگین 1.310.0.000 تومان معامه میشود.

آیا شاهد رشد سنگین قیمت طلا خواهیم بود ؟؛تحلیل گلدنیوز

مقاومت سکه

وی در پایان گفت: سکه هم با رشد قیمت به مقاومت 13.320.000 تومان رسیده است که از این مقاومت تا مقاومت بعدی در 16.000.000 تومان هیچ مانعی وجود ندارد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا