تحلیل بازار

افزایش تقاضا و بزرگ تر شدن حباب سکه

افزایش تقاصا و تبدیل نقدینگی ارز به سکه باعث شده حباب سكه بالاي ٥٠٠هزار تومان بماند.

محمد کشتی آرای نایب رییس اتحادیه طلا و‌جواهر کشور به گلدنیوز گفت:از شروع هفته یعنی از روز شنبه قیمت جهانی طلا با حدود ۱۴ دلار کاهش همرا بود و قیمت انواع دیگر فلزات گرانبها مانند پلاتین،نقره و پالادیوم نیز در محدوده کاهش بود.

وی افزود :این در حالی است که با توجه به جنگ روسیه و اوکراین پیش بینی میشد شاهد افزایش قیمت فلزات مخصوصا فلزات گرانبها باشیم، کما اینکه در ابتدای شروع جنگ قیمت هر انس طلا به بالای ۲هزار دلار هم افزایش پیدا کرد.

در حال حاضر با توجه به فرسایشی شدن جنگ روسیه و اوکراین  قیمت جهانی طلا این روزها با کاهش همراه است .

در روزهای آینده قیمت طلا در همین محدوده باقی خواهد ماند؛تحلیل گلدنیوز

افزایش تقاضا بعد از تعطیلات

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر در مورد بازار داخل گفت:از روز شنبه بعد از تعطیلات چند روزه عید فطر افزایش تقاضا برای خرید انواع سکه باعث افزایش مجدد حباب سکه شد.

این در حالی است که هم زمان از روز شنبه با افزایش تقاضا برای خرید ارز قیمت دلار که شاخص ارزها می باشد هم با افزایش همراه باشد.

به گفته محمد کشتی آرای: از یک طرف کاهش قیمت انس جهانی و از طرف دیگر افزایش تقاضا و به دنبال آن افزایش قیمت ارز باعث شد روز شنبه شاهد قیمتهای جدیدی باشیم که البته اوایل صبح شنبه تا اواسط همان روز این قیمتها سیر صعودی داشت اما از عصر شنبه با کمی تعدیل همراه بود.

نایب رییس اتحادیه ی طلا و جواهر افزود روز یکشنبه با توجه به کاهش قیمت ارز و همچنین کاهش تقاضا مجددا قیمتها با تعدیل همراه بود ، البته میزان این تعدیل بسیار بسیار ناچیز بود. مثلا در هر قطعه سکه حدود ۵۰تا ۸۰هزار تومان کاهش قیمت داشته ایم در حالیکه در شروع روز شنبه افزایش ها حدود ۱۵۰هزار تومان برای هر قطعه سکه رقم خورده بود.

طلای ۱۸ عیار

به گفته کشتی آرای قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار که مبنای معاملات طلا در کشور است با توجه به نوسانات قیمت ارز در حالیکه قیمت انس جهانی ثابت مانده بود با نوساناتی همراه بود ودر آخر هفته ي گذشته قيمت هر گرم طلا يك ميليون و سيصد و پنج هزار تومان داد و ستد ميشد به بالاي يك ميليون و سيصد و بيست هزار تومان افزايش پيدا كرد.

ولي در روز شنبه عصر و يكشنبه صبح مجددا قيمت هر گرم طلا با تعديل همراه شد.

حباب سکه

كشتي آراي اضافه كرد: افزایش تقاصا و تبدیل نقدینگی ارز به سکه باعث شده حباب سكه بالاي ٥٠٠هزار تومان بماند.

بر اساس پیش بینی رییس اتحادیه طلا و جواهر کشور؛ در روزهای آینده قیمت طلا در همین محدوده باقی خواهد ماند و با توجه به شروع مذاکراتی که در خصوص مسائل هسته ای ایران در جریان است و نیز برقراری رفت آمد های سیاسی شاهد صعود قیمت ارز نخواهیم بود و تا پایان هفته افزایش قیمت پیش بینی نمی شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا