آموزش و پژوهش

مشتریان چه ویژگی هایی دارند؟

مشتریان امروزی علاقه‌مند هستند ابتدا اطلاعات کافی در خصوص محصول مورد نیاز کسب کنند، آنها فروشندگانی را می‌پسندند که ابتدا به آنها مشاوره و اطلاعات درست در مورد محصول بدهند و سپس خرید نمایند.

به گزارش سرویس آموزشی گلدنیوز، هر فروشنده ای ابتدا باید مشتریان خود را شناسایی کند و بعد از شناسایی آنها، محصولاتی که در جهت رفع نیاز مشتریان است در فروشگاه فراهم کند.

فروشندگان علاوه بر توجه به نیاز مشتریان به انواع محصولات باید به ویژگی آنها نیز توجه کنند و از آن ویژگی ها باخبر باشند. این ویژگی ها عبارت اند از:

تنوع طلبی در مشتریان

باید به این نکته اشاره کرد که مشتریان به دنبال تنوع در محصولات هستند و هر چه تنوع محصولات بر اساس نیاز آنها در فروشگاه بیشتر باشد؛ مشتریانِ بیشتری نیز به آن جذب می شوند.

فرصت شناس

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دسترسی آسان به سایر قیمت های محصولات در فروشگاه های مختلف، مشتریان نیز با جست و جو و تحقیق می توانند محصولات مورد نظر خود را با کیفیت و قیمت مناسب انتخاب و تهیه کنند.

انتظار دریافت پاسخ سریع

مشتریان با ورود به فروشگاه، توقع دارند که فروشنده به آنها توجه کند و هر سوالی که در جهت خرید محصولات دارند، از فروشنده بپرسند اما از نظر مشتری ها این فرآیند باید به سرعت انجام شود بنابراین تعداد پرسنل برای پاسخ گویی بسیار اهمیت دارد.

وفاداری

تا حدود 10 یا 15 سال پیش با توجه به اینکه فروشگاه های زیادی وجود نداشت مشتری ها الزاما محصولات مورد نیاز خود را از یک فروشگاه خریداری می کردند، اما در حال حاضر با توجه به گسترش فروشگاه ها در هر خیابانی بهتر است فروشندگان به تامین نیاز مشتریان بپردازند تا مشتریان نیز به آنها وفادار بمانند.

انتظار پاسخ صریح

یکی از مسائلی که برای مشتریان ناخوشایند است این است که به فروشگاه مراجعه می کنند و متاسفانه با یک فروشگاه بسته مواجه می شوند؛ پس بهتر است بر روی درب فروشگاه ساعت کاری خود را درج کنید تا مشتری ها از حضور یا عدم حضور فروشنده در فروشگاه اطلاع داشته باشند.

انتظار پاسخ صریح

کسب اطلاعات بیشتر

یکی از دغدغه های مشتریان کسب اطلاعات در مورد محصول مورد نظر قبل از خرید است درواقع آنها علاقه مند هستند که قبل از خرید اطلاعاتی نسبت به محصول جمع آوری کنند و سپس تصمیم به خرید آن بگیرند. بنابراین بهتر است برای فروش محصولات خود افرادی را در جهت ارائه مشاوره قرار دهید و اگر مشاور خوبی برای خریداران باشید قطعا به شما اعتماد خواهند کرد و به فروشگاه شما وفادار خواهند بود.

کسب اطلاعات بیشتر

 انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا