تحلیل بازار

تحلیل تکنیکال طلا؛ چهارشنبه 21 اردیبهشت

در صورت ادامه روند افزایش قیمت، پایین ترین سطح قیمت هفته قبل در حدود 1850 دلار نیز می تواند در رادار خریداران قرار بگیرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلدنیوز ،در حال حاضر، قیمت طلا در حال آزمایش یک سطح حمایتی بحرانی است. رشد مجدد تقاضا برای ​​دلار آمریکا در بحبوحه رشد اقتصاد جهانی و ترس از افزایش تورم، بر قیمت طلا تأثیری منفی گذاشته است، به طوری که پولبک بازده خزانه داری از بالاترین سطح چند ساله خود نتوانست توجه زیادی از سمت معامله گران دریافت کند.

تحلیل تکنیکال طلا؛ چهارشنبه 21 اردیبهشت

علاوه بر این، اظهارات تهاجمی فدرال رزرو نیز باعث تقویت شاخص دلار آمریکا شده و فشار وارد شده بر XAU/USD را تشدید کرد. انتشار گزارش حیاتی نرخ تورم در ایالات متحده برای جهت گیری جدید قیمت طلا توجه همه را به سوی خود جلب خواهد کرد.

آشکارساز تلاقی های تکنیکال حاکی از آن است که قیمت طلا در حمایت بحرانی 1836 دلاری تعهدات صعودی خود را به چالش می کشد. این منطقه محل تلاقی میانگین متحرک ساده 200 یک روزه، پایین ترین سطح روز قبل و SMA5 یک ساعته است.

پس از آن، حمایت بعدی در کف قیمت قبلی نمودار چهار ساعته در حدود 1833 دلار در انتظار خرس ها خواهد بود،. شکست این سطح حمایتی، افت دوباره به سمت نقطه پیووت یک روزه S1 در تراز 1827 دلار را به همراه دارد.

در سطوح پایین تر، فروشندگان نقطه پیووت S2 یک هفته ای در تراز قیمت 1822 دلار را هدف قرار خواهند داد. آخرین خط دفاعی برای گاوهای طلا در حدود تراز 1817 دلار، نقطه پیووت S2 یک روزه شکل می گیرد.

در مقابل، هرگونه موج بهبودی و افزایش مومنتوم صعودی مستلزم شکستی پایدار بالاتر از سقف چهار ساعته قبلی در حدود 1841 دلار است و بالاتر از آن احتمال لمس فیبوناچی اصلاحی 23.6% یک روزه بیشتر می شود. پس از آن، تلاقی نقطه پیووت S1 یک ماهه و فیبوناچی 38.2% یک روزه در حدود 1847 دلار به عنوان مقاومت بعدی وارد عمل خواهد شد.

در صورت ادامه روند افزایش قیمت، پایین ترین سطح قیمت هفته قبل در حدود 1850 دلار نیز می تواند در رادار خریداران قرار بگیرد و راه حرکت به سمت 1853 دلار را باز کند که محل تلاقی فیبوناچی 61.8 درصد یک روزه و نقطه پیووت S1 یک هفته ای می باشد.

منبع: fxstreet و سایت هلاکویی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا