قیمت تحلیل بازار

کاهش ناگهانی قیمت جهانی طلا/ مقاومت حباب سکه

امروز قیمت جهانی طلا با ۴۷ دلار کاهش ، به پایین ترین حد خود در ۷ماه گذشته رسید. قیمت طلاو سکه هم در بازار داخل با تعدیل همراه شد اما حباب سکه به میزان مورد انتظار و در حد کاهش انس جهانی کوچک نشد.

در بیست و چهار ساعت گذشته یکباره قیمت جهانی طلا با ۴۷ دلار کاهش ، به پایین ترین حد خود در ۷ماه گذشته رسید. هر انس طلا تا ۱۷۶۵ دلارکاهش پیدا کرد . این در حالی بود که درطول یک هفته اخیر قیمت انس جهانی نوسانات چند دلاری را داشته است.

محمد کشتی آرای نایب رییس اتحادیه طلاوجواهر تهران در این خصوص به گلدنیوز گفت: با توجه به نوساناتی که امروز در خصوص قیمت انس جهانی اتفاق افتاد به نظر می رسد که این قیمت فعلا نقطه ی مقاومت انس جهانی است و احتمالا در روزهای آینده شاهد افزایش انس جهانی نباشیم.
در حال حاضر شرایط اقتصادی جهان به گونه ای است که پیش بینی میشود قیمت انس جهانی در همین محدوده ای که امروز رسیده یعنی به کانال هزارو هفتصد دلار باقی بماند.

تعدیل قیمت طلاو سکه در بازار داخل

ایشان ادامه داد: از طرفی با توجه به مدیریتی که در خصوص کنترل قیمت ارز در هفته ی جاری داشتیم ، قیمت ارز هم از یک ثبات نسبی برخوردار بود در نتیجه مادر چند روز گذشته شاهد کاهش قیمتها و به نوعی کم نوسان بودن قیمتهای طلا و سکه در بازار کشور بوده ایم.
کشتی آرای در ادامه افزود: امروز که قیمت انس جهانی با ۴۷ دلار کاهش مواجه شد ، باعث شد هم از التهابات افزایشی قیمت طلا کاسته شود و به نوعی میتوان گفت تاثیر کاهش ۴۷ دلاری ، قیمت طلا و سکه هم با تعدیل همراه شد .

قیمت طلاوسکه در بازار داخل

قیمت سکه با حدود ۳۰۰ هزار تومان کاهش روزانه ، امروز در محدوده ی ۱۵ میلیون تومان داد و ستد می شد. قیمت طلای آب شده هم که در اوایل هفته به شش میلیون و دویست و نود هزار تومان کاهش پیدا کرده بود، امروز به طور متوسط در محدوده ی ۶میلیون تومان داد و ستد میشد که این کاهش ها ناشی از کاهش ۴۷ دلاری قیمت جهانی طلا بود.

مقاومت حباب سکه در داخل

امروز همچنین با کاهش قیمت طلا میتوان گفت بازار با ثبات و آرامش خاصی همراه بود. سطح داد و ستدها به نسبت اوایل هفته که قیمتها هیجانی بود بهتر شده بود.
به گفته کشتی آرای ، حباب سکه هم با کمی کاهش همراه شد. البته با توجه به اینکه قبل از ماه محرم هستیم و به نوعی میتوان گفت مناسبتهایی را در این ایام داریم افزایش تقاضا را برای خرید انواع سکه داریم و همچنان حباب سکه در حال مقاومت است.

به نوعی میتوان گفت حباب سکه به میزان مورد انتظار و در حد کاهش انس جهانی محقق نشده است و انواع سکه با حباب بالا در حال داد و ستد هستند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا