قیمت تحلیل بازار

توقف قیمت ها در بازار های داخلی /تحلیل گلدنیوز

افزایش نرخ برابری دلار به یورو در هفته ای که گذشت و افزایش قدرت شاخص دلار باعث ریزش سنگین طلای جهانی در گذشته پیش شد.

دکتر مهرناز سلطانی کارشناس بازارهای مالی به پایگاه خبری جهان طلا(گلدنیوز )،گفت:اگرچه انتظارات تورمی هم چنان پابرجا مانده اند ولی در برهه فعلی اقدام یکدست بانکهای مرکزی اروپا و آمریکا و ژاپن در افزایش نرخ بهره برای مهار تورم باعث شده که شاهد ریزش های سنگینی در قیمت اونس جهانی طلا باشیم.اما بازار داخل در مسیر ثبات قیمت ها توقف کرده است.

تحلیل تکنیکال

سلطانی افزود: از دید تکنیکال در تحلیل 16 خرداد مشخص کردیم که یک الگوی هارمونیک با هدف 1700 دلار در آن مشاهد میشود و ریزش های هفته ای که گذشت تا نزدیکی این ناحیه ادامه یافت و احتمالا شاهد ریزش بیشتری هم در هفته های آینده تا 1700 دلار باشیم. هم چنین در تحلیل هفته گذشته یک کنج را دیدیم که از پایین شکست و شاهد ریزش سنگینی در طلا پس از شکست ان کنج بودیم.

ثبات دلار و سکه

وی در ادامه گفت: در بازار داخل اما ریزش های خاصی رخ نداد و با ثبات قیمت دلار ، قیمت سکه و طلا هم ثابت بود. در اوضاع غیر تورمی این ریزش جهانی حتما باید باعث افت قیمت طلا و سکه هم میشد ولی وجود انتظارات تورمی و به هم ریختگی و نابسامانی اوضاع بازارها ، مانع ریزش بیشتر قیمت ها شد.

مقاومت طلا

سلطانی در تحلیل طلای 18 عیار گفت:طلای ۱۸عیار در نزدیکی مقاومت خود در 1.400.000 تومان قرار دارد و در 1.385.000 تومان معامله میشود. احتمال افت در این قیمتها وجود دارد و برای خریداران نقطه امنی نیست.

مقاومت سکه

سلطانی در پایان گفت: سکه هم در مقاومت 15.000.000 تومانی و در سقف کانال در حال معامله است. اگر از این قیمت عبور کند ، باید شاهد رشد قیت سکه تا 15.500.000 و حتی اعداد بالاتر هم باشیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا