قیمت تحلیل بازار

طلا در انتظار جهشی کوتاه/نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز

بازار طلا بدترین عملکرد هفتگی خود را در دو ماه گذشته مشاهده کرد زیرا کاهش 4 درصدی آن با حرکت مشابه آن در ماه می مطابقت دارد.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز)، بر اساس آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو ، هیجانات در بازارهای فلزات گرانبها در بازه زمانی کوتاه حاکی از بهبود قابل توجهی برای فلزات گرانبها نیست، حتی اگر تحلیلگران قیمت ها را به میزان قابل توجهی بیش از حد معاملات پیش بینی کنند.

طلا در هفته گذشته با موانعی مواجه شد زیرا سرمایه گذاران انتظار داشتند که فدرال رزرو به افزایش نرخ های بهره برای کاهش فشارهای تورمی فزاینده ادامه دهد.

به گفته برخی تحلیلگران، موضع تهاجمی بانک مرکزی ایالات متحده، دلار آمریکا را به بالاترین حد در 20 سال گذشته رسانده است که همین امر  قیمت طلا را به 1730 دلار در هر اونس سوق داده است.


اگرچه هیجانات نزولی قابل توجهی در بازار وجود دارد،اما برخی از تحلیلگران گفته اند که جهش در کوتاه مدت  در این بازار را پیش بینی میکنند.

این هفته 15 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو شرکت کردند. در میان شرکت‌کنندگان، 6 تحلیل‌گر، معادل40 درصد، در کوتاه‌مدت نسبت به طلا خوش‌بین هستند. پنج تحلیلگر معادل 33 ​​درصد نسبت به طلا روند خوبی را پیش بینی نمی کنند و چهار تحلیلگر معادل 27 درصد نسبت به این فلز گرانبها در هفته آینده خنثی بودند.


 در حال حاضر هیجانات در میان سرمایه گذاران خرد همچنان پایین است و همین موجب  نرخ مشارکت پایین نیز شده است،و توجه بسیار کم به دادو ستد این فلز گرانبها در این محیط بی ثبات را به همراه داشته است.

اگرچه طلا در کوتاه مدت طلا با کاهش قیمت مواجه شده است، اما برخی از تحلیلگران می گویند که هنوز حمایت قابل قبولی در بازار وجود دارد.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار گفت که این معاملات می تواند به عنوان یک حرکت تسلیم تلقی شود زیرا بسیاری از موقعیت های خرید خود در بازار راضی بودند.

او گفت: " پیش بینی میکنم این هفته تعداد معامله گران زیادی در بازار وجود داشته باشد. به همین دلیل   بعید است که شاهد کاهش قیمت ها به زیر 1700 دلار باشیم."بسیاری از تحلیلگران میگویند، اگر قرار است طلا دوباره درخشش خود را به دست آورد، بازار باید شاهد تغییر در سیاست پولی ایالات متحده باشد.

برخی از تحلیلگران و اقتصاددانان خاطرنشان کردند که آخرین گزارش اشتغال نشان می دهد  در ماه گذشته 372 هزار شغل ایجاد شده است، که این امر باعث کاهش نرخ شده است.اما همچنان امیدوارند که بانک مرکزی ایالات متحده بتواند با ادامه افزایش نرخ بهره، یک فرود نرم را مهندسی کند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا