بین الملل

هشدار کرونایی در نمایشگاه های جواهرات دنیا

گروه بین الملل پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز): سَم لوئیس، سردبیر وبسایت تخصصی پروفشنال جولر در تحلیلی در این رسانه عنوان می کند که با وجود اینکه همه گیری و محدودیت های پیرامون آن در حال تبدیل شدن به یک کابوس قدیمی در بریتانیا است، گهگاه شاهد یادآوری های برجسته ای هستیم که نشان می دهند در دیگر کشورها هنوز به این مرحله نرسیده ایم.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز)، به نقل از وبگاه پروفشنال جولر، بریتانیا در اوایل سپتامبر در لندن نمایشگاه جواهرات خود را  با نام The Jewellery Show در مقیاس بزرگ برگزار می کند و احتمال اعمال محدودیت های کووید قبل از آن بسیار بعید به نظر می رسد.

با این حال، خارج از بریتانیا، به راحتی می توان متوجه شد که کشورهای دیگر چندان در این مورد وضعیت خوبی ندارند.

در حالی که به نظر می‌رسد رویداد پاییزی  ویچنزائورو در شمال ایتالیا بدون سد محدودیت‌های کرونایی برگزار می‌شود، نمی‌توان در مورد رویداد کوچک‌تر پایان سال آن در دسامبر نیز همین را گفت.

سم اوئیس ادامه می دهد که گروه نمایشگاهی ایتالیا (IEG) که از مهمترین نمایشگاه های جواهرات دنیا است، خیلی زود تصمیم گرفته است که رویداد آریتزو طلا/ایتالیا را به سال 2023 به موکول کند. این گروه نمایشگاهی «ادامه سناریوی نامشخص در مورد رفت و آمد خریداران غیر اروپایی، به ویژه خریداران آسیایی، و تداوم درگیری در اوکراین و پیامدهای آن بر تجارت جواهرات» را به عنوان دلایل خود ذکر کرده است.

البته این بدان معنا نیست که اجلاس جواهرات آریتزو ایتالیا به تعویق خواهد افتاد – فقط بخش طلا/ایتالیا این رویداد در سال بعد برگزار خواهد شد.

در کشورهای دیگر فقط باید به چند ماه گذشته نگاه کنید، به زمانی که نمایشگاه جواهرات استانبول و همچنین خود ویچنزائورو هر دو، تاریخ برگزاری ژانویه خود را به بهار به تعویق انداختند.

علاوه بر این، نمایشگاه بین‌المللی جواهرات هنگ کنگ 2022 که از آوریل به اواخر ژوئیه و اوایل آگوست به تعویق افتاد، احتمالا در همین تاریخ برگزار می شود اما به شدت تحت تاثیر محدودیت‌های فعلی هنگ کنگ خواهد بود که ظرفیت سالن را محدود می‌کند و ارائه تست‌های کرونا هنگام ورود به مکان‌هایی مانند رستوران‌ها، بارها و احتمالا مراکز نمایشگاهی الزام آور خواهد شد.

هشدار کرونایی در نمایشگاه های جواهرات دنیا

آسیای شرقی مرکز برخی از بزرگترین رویدادهای تجارت جواهرات در جهان است و بنابراین محدودیت ها در سنگاپور و هنگ کنگ هنوز یک عامل محدود کننده گسترده در تجارت جواهرات این منطقه است که بی شک تأثیر منفی بر تجارت جهانی جواهرات دارد.

سم لوئیس نتیجه گیری می کند که اینها یادآوری هایی برای بریتانیا هستند که محدودیت‌های کووید همچنان بر نحوه عملکرد ما در اینجا تأثیر می‌گذارد و شاید آنقدر که به نظر می رسد، غیرممکن نباشد که موارد ابتلا به کرونا و مرگ‌ومیرها در این کشور نیز دوباره در زمستان افزایش یابد.

منبع:

https://www.professionaljeweller.com/editors-view-hamstrung-overseas-jewellery-events-a-reminder-that-covid-is-not-over-outside-uk/

انتهای پیام/

حسین راشدی

مترجم ونویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا