قیمت تحلیل بازار

یورو فقط یک قدم تا برابری با دلار

در حالی امروز ارزش دلار در بازار جهانی 0.25 درصد بالا رفت که یورو فقط یک قدم تا برابری کامل با دلار فاصله دارد.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز) ، ارزش دلار در بازار جهانی هم اکنون در بالاترین سطح خود در 20 سال گذشته قرار دارد و یورو هم فقط یک قدم تا برابر شدن با دلار فاصله دارد.

دلیل افزایش ارزش دلار در معاملات امروز انتظار بازار برای اتخاذ رویکرد جدی‌تر بانک مرکزی آمریکا برای بالا بردن نرخ بهره است.

شاخص ارزش دلار در معاملات امروز در برابر 6 ارز دیگر 0.25 درصد رشد کرد و به 108.43 واحد رسید. بیشترین رشد ارزش دلار در معاملات امروز در برابر یورو بوده و ارزش یورو امروز به 1.0006 دلار رسید که کمترین میزان از دسامبر سال 2002 تاکنون به شمار می‌رود. درواقع یورو فقط یک قدم تا برابری کامل با دلار فاصله دارد. ارزش پوند انگلیس در برابر دلار هم 0.25 درصد پایین آمد و به 1.18645 دلار رسید.

کارشناسان بانک می‌گویند: دلیل افت ارزش یورو، انتظار کاهش رشد بیشتر اقتصادی در حوزه یورو ناشی از بحران در حوزه انرژی و ادامه درگیری نظامی در حوزه اوکراین است. از دیروز جریان صادرات گاز روسیه به اروپا از خط لوله نورداستریم1 به مدت 10 روز و برای انجام عملیات نگهداری و تعمیرات متوقف شده است.

دولت‌های اروپایی، بازارها و شرکت‌ها نگران آن هستند که روسیه مدت زمان قطع صادرات گاز خود به اروپا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیشتر کند و به بحران کنونی در حوزه انرژی در اروپا دامن بزند و باعث شود تا روند شکل‌گیری رکود در این حوزه سرعت بگیرد.

کارول کانگ، کارشناس ارزی بانک مشترک‌المنافع استرالیا می‌گوید: همه چشم‌ها روی این است که روسیه طی هفته آینده جریان خط لوله نورداستریم1 را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برقرار می‌کند یا خیر.

به گفته وی در شرایط کنونی نگرانی‌ها نسبت به تداوم توقف صادرات گاز روسیه به اروپا باعث خواهد شد تا ارزش دلار بالا رفته و یورو تحت فشار باشد.

منبع :خبرگزاری فارس

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا