از دیگر رسانه ها

دستگیری سارقان در پوشش مأمور قلابی در اراک

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی گفت: سارقانی که در پوشش مأمور قلابی پلیس، با ورود به یک واحد مسکونی در یکی از روستاهای اطراف اراک اقدام به سرقت طلاجات و وجوه نقد موجود در آن کرده بودند در عملیات پلیس آگاهی استان شناسایی و دستگیر و به بیش از ۲۰ فقره سرقت در استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، شیراز و غرب تهران اعتراف کردند.

به گزارش گلدنیوز به نقل از خبرگزاری فارس از اراک کامیار چهری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با اعلام یک فقره سرقت به عنف طلاجات و وجه نقد در اراک، بلافاصله بررسی موضوع به صورت تخصصی از سوی کارگاهان این پلیس آغاز شد و به دستگیری سارقان منجر شد.

وی ادامه داد: در تحقیقات انجام شده از مالباختگان، مشخص شد که ۵ مرد و یک زن میان‌سال که ۲ نفر از آنان از پوشش مأموران پلیس استفاده کرده بودند، به بهانه بازرسی وارد منزل آنان شده و سپس با تهدید اقدام به سرقت طلاجات و وجه نقد موجود در منزل کرده و بلافاصله از محل متواری شده بودند.

دستگیری سارقان در پوشش مأمور قلابی در اراک

ارزش میلیاردی اموال سرقت شده

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی با اشاره به ارزش یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریالی اموال سرقت شده از این منزل مسکونی، تصریح کرد: با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس مرکزی و تکمیل تحقیقات فراگیر میدانی انجام شده، سرانجام ۴ نفر از سارقان که شامل ۳ مرد و یک زن، در شهرستان‌های البرز و همدان شناسایی و پس از اخذ نیابت قضائی در این شهرستان‌ها دستگیر و به پلیس آگاهی استان مرکزی منتقل و در تحقیقات مقدماتی و با مشاهده مدارک و مستندات قانونی به سرقت به عنف از منزل مذکور معترف شدند.

چهری با بیان اینکه سارقان غیربومی می‌باشند عنوان کرد: در بازجویی‌های تکمیلی انجام شده از سارقان، تاکنون به بیش از ۲۰ فقره سرقت در استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، شیراز و غرب تهران اعتراف کرده‌اند که متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند.

وی با قدردانی از همکاری و تعامل مناسب مردم با پلیس از آنان خواست تا در صورت مراجعه افرادی تحت عنوان مأمور ارگان‌های دولتی قبل از هرگونه پاسخگویی نسبت به رؤیت کارت شناسایی و صحت ادعای آنها اطمینان حاصل کنند.

کشف کلاهبرداری ۷ میلیارد ریالی اسکمیری در ساوه

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان نیز بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان ساوجی مبنی بر برداشت غیرمجاز ۲۳۰ میلیون ریال از حساب بانکی وی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

احسان آنقی اظهار کرد: شاکی در اظهارات ابتدایی خود بیان داشت با توجه به اینکه از این کارت هیچ‌گونه تراکنش اینترنتی نداشته است، از نحوه‌ برداشت مبلغ از حساب خود بی‌اطلاع است.

وی افزود: در ادامه روند رسیدگی به پرونده تشکیل شده، پرونده‌های متعدد دیگری نیز با عنوان مشابه در پلیس فتا شهرستان ساوه و زرندیه تشکیل شد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به تعدد پرونده‌های واصله و پیچیدگی موضوع، تیم کارشناسان پلیس فتا شهرستان‌های ساوه و زرندیه با پشتیبانی اطلاعاتی کارشناسان استان تشکیل و با توجه به بررسی‌های تخصصی شبانه‌روزی یکی از متهمان پرونده در سفره‌خانه‌ای در یکی از روستاهای شهرستان ساوه شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

آنقی با اشاره به اعتراف متهم به کلاهبرداری اسکیمری با همدستی دو نفر از اعضاء خانواده‌اش اظهار داشت: دو نفر همدست کلاهبردار در عملیاتی جداگانه دستگیر و در ادامه به ۷ میلیارد ریال کلاهبرداری اسکیمری اعتراف کردند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲ نفر از شکات این پرونده شناسایی شده‌اند اظهار داشت: تحقیقات تا شناسایی سایر شکات این پرونده ادامه دارد و متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا