خبرهای مهمقیمت تحلیل بازار

تحلیل بازار فلزات گرانبها در هفته آخر تیرماه

طلای جهانی در آستانه 1700 دلار

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهان طلا(گلدنیوز)، دکتر مهرناز سلطانی تحلیلگر وکارشناس بازار های مالی در نگاهی جامع به روند بازار فلزات گرانبها اشاره کرده اند.

طلا:

طلا به هدف الگوی هارمونیک خود در 1700 دلار رسید ، همچنین در این ناحیه یک حمایت استاتیک و منطقه تقاضای قوی هم وجود دارد ، احتمال بازگشت به سمت مثبت از این ناحیه تا هدف اول 1750 دلار وجود دارد.

اگر این ناحیه از دست برود ، احتمال نزول تا 1580 دلار هم هست.

نقره:

نقره نواحی حمایتی مهمی را از دست داده ، احتمال نزول تا 16.5 دلار هم به عنوان ناحیه حمایتی بعدی وجود دارد.

با توجه به نوع و شتاب ریزش ، احتمال ریزش قیمت تا این ناحیه وجود دارد. بحرانهای فعلی هم این احتمال را تقویت میکند ، از 16.5 دلار ولی احتمال بازگشت وجود دارد.

پلاتین:

چارت اول نمای ماهانه و بلند مدت و چارت دوم نمای روزانه است.

در ماهانه یک مثلث بزرگ داریم ، که شکست این مثلث از هر طرف باعث یک رشد یا ریزش سنگین و بلند مدت از همان سمت خواهد شد.

با توجه به شکل نمودار ، شکست از پایین محتمل تر است ولی قطعیتی در کار نیست. در نمای روزانه هم کف مثلث که همان حمایت استاتیک است در 770 دلار قرار دارد.

احتمالا یک واکنش مثبت به این ناحیه داشته باشیم و سپس بعد از یک رشد تا 880 دلار ، مجدد وارد فاز ریزشی شویم. اگر 880 دلار به بالا بشکند ، یک فاز صعود قوی خواهیم داشت. در حال حاضر هر 2 سناریو احتمال وقوع برابر دارند.

پالادیوم:

پالادیوم روی حمایت مینور 1820 دلاری قرار دارد ، از دست رفتن این حمایت که بعید هم به نظر نمیرسد ، احتمال نزول تا 1610 دلار را تقویت میکند.

فعلا خرید کار درستی نیست ، شاید خرید در 1610 دلار امن تر باشد ، اگر به احتمال ضعیف شاهد حمایت در 1820 دلار بودیم ، هدف رشد تا 2000 دلار میباشد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا