بین المللطلا و جواهر

نمایش هایی پشت درهای بسته/ از شانل تا دیور در پاریس

سنگ‌های دیدنی با رنگ های زنده و الهام از طبیعت، ویژگی های جواهرات بی‌نظیری است که در ماه ژوئیه در پاریس به نمایش در آمدند.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا(گلدنیوز)،نمایش‌های مد پاریس هر سال در هفته اول ژوئیه توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند اما نمایش‌هایی نیز در پشت درهای بسته برگزار می‌شوند که به همان اندازه هیجان انگیز است.

طرح‌های بی‌نظیر جواهرات که در تهیه آنها سنگ‌های منحصر به فردی به کار رفته است، معمولاً در سالن‌های تاریک و فضاها و محیطهایی سایه‌دار نمایش داده می‌شوند تا سنگ ها و الماس های درخشان زیر نورافکن ها زیبا تر جلوه کنند.
با بازگشت شهر پاریس به زندگی عادی پیش از همه‌گیری کرونا، نمایش‌های جواهرات برندهای مطرح دنیا نیز پر رونق تر از قبل برگزار می‌شود.

برندهایی مانند شنل و دیور در هفته مد پاریس امسال پررنگ‌تر و نمایشی‌تر حاضر شدند و جدیدترین طرح هایشان را در محیط هایی زیبا و کم نور در معرض دید تماشاگران قرار دادند.

بوشرون

کلیر چویزن مدیر خلاق بوشرون با طرح های خود مرزهای غالب طراحی جواهرات را جابه جا کرده است. این برند که از سال ۱۸۹۳ یک بوتیک در میدان وندوم راه اندازی کرد در این فصل طرح هایی را ارائه کرد که از طبیعت به معنای واقعی کلمه استفاده کرده است.
چویزن در بخشی از مجموعه زن زمینی این سنجاق سینه را به نام بویس دیامانت یا چوب الماس طراحی کرد که در آن گلبرگ‌های گل اسکن می‌شدند تا بتوان جزئیات آن را دید. سپس گلبرگ ها در ساختار طلایی روباز قرار گرفتند که روی آن مادگی هایی با الماس تزئین شده با تیتانیوم حک شده بودند.

بوسلاتی

بسیاری از خانه‌های لوکس با ایده‌ها و دکورهای ثابت و پایداری تزیین می‌شوند در دنیای مد و جواهرات لوکس نیز این امر صادق است.

بوسلاتی نیز با ارائه جواهرات خود به این مفهوم تکیه داده است و با مجموعه وینتج قطعاتی از جواهرات صاحب سبک برند خود را به نمایش گذاشت. مجموعه ای که برای برجسته کردن عناصر نمادین بوسلاتی طراحی شده است.
این مجموعه شامل این دستبند کاف است که با طلای سفید و زرد ۱۸ عیار ساخته شده و یک آکوامارین ۷۴.۲۵ قیراطی را دارد که توسط ۹۸ الماس تراش درخشان احاطه شده که مجموعاً ۱.۳۲ قیراط است.

کارتیه

سنگ‌هایی با برش‌ها و رنگ‌هایی جذاب، کلید واژه مجموعه جواهرات زیبای کارتیه هستند، که در واقع تلاش می‌کند زیبایی جهان را به نمایش بگذارد. در مجموعه بوته دو موند سنگ‌های کمیاب طوری تنظیم و چیده شده اند تا شکلی از ستون‌های طراحی ژنتیکی DNA را نشان دهند.
این انگشتر یاسیفان یک تورمالین ۲۸.۴۳ قیراطی با تراش کابوشن از نوع پارایبا را دارد که از طلای سفید ۱۸ عیار ساخته و با یاقوت های تراش کابوشن و الماس های تراش درخشان احاطه شده است.

شانل

در نوامبر ۱۹۳۲، کوکو شانل مجموعه‌ای از جواهرات بلند الماس را به مردم معرفی کرد که بسیاری از آنها از ستارگان آسمان الهام گرفته بودند.

نود سال بعد، بیش از ۷۰ قطعه جواهرات شانل که همگی به مضامین مورد علاقه شانل به خورشید، ماه و ستارگان مرتبط بودند در گراند پالاس افی می یر، در نزدیکی برج ایفل، به نمایش گذاشته شدند.

شانل برای نمایش مجموعه ۱۹۳۲، که شامل گردنبند کونت سوفیر تدارکات لازم را فراهم کرده بود. یک یاقوت کبود با بالشتک به وزن ۶.۵۶ قیراط، با الماس سفید و یاقوت کبود در طلای سفید ۱۸ عیار احاطه شده بود.

شومت

شومت مانند بوشرون یکی از پیشگامان است و کارگاه‌ها و بوتیک‌های خود را در سال ۱۹۰۷ در میدان وندوم راه‌اندازی کرد.

جدیدترین مجموعه جواهرات این برند امواج و شگفتی‌ها نام دارد که متاثر از طبیعت، به ویژه نور و حرکت بر روی آب است. این انگشتر اسکیل دارای تورمالین گلابی شکل پارایبا است که با الماس و اسپینل قاب شده است.

شوپارد

در جشنواره فیلم کن در ماه مه، شوپارد جدیدترین مجموعه جواهرات خود را با نام شوپارد سینما را دوست دارد معرفی کرد که شامل ۷۵ قطعه برای ادای احترام به هفتاد و پنجمین سالگرد این جشنواره بود.

در حالی که بسیاری از طرح‌ها ادای احترام مشترک رئیس و کارگردان هنری این برند به فیلم‌های نمادین این جشنواره بود اما چند قطعه ساده اما خیره‌کننده نیز در این مجموعه دیده شد که بدون الهام از فیلمی طراحی شده بود. گوشواره‌ها در این دسته قرار می‌گیرند، ویترینی زیبا از یاقوت‌های کبود صورتی با تراش فانتزی به وزن ۱۰.۷۱ قیراط و الماس‌های سفید مجموعاً ۷.۲۸ قیراط، که در طلای سفید ۱۸ عیار و رزگل تنظیم شده‌اند .

سیندی چائو

در سوئیتی در ریتز پاریس، نمایندگان سیندی چائو، طراح تایوانی جواهرات، مجموعه‌ای از جدیدترین قطعاتش را ارائه کرد که هر کدام مفهوم مدرنیته زیبایی‌شناسی را به نمایش می‌گذارد.

Chao’s Morning Seine Bangle یک نمونه کامل است، یاقوت کبود ۵۰.۵۳ قیراطی آن به رنگ آبی سریلانکایی است که توسط الماس های زرد و سفید، یاقوت کبود و رودولیت، همه در رنگ های زرد، سفید و رزگلد ۱۸ عیار احاطه شده است.

دیوید یورمن

هفته اول ژوییه هفته بزرگی برای خانواده یورمان در پاریس رقم خورد بود. دیوید و سیبیل یورمان همراه با ایوان، مدیر ارشد طراحی این برند، برای افتتاحیه بوتیک جدیدشان در خیابان سنت هونوره همراه شدند، تا در جشن شام خصوصی پرشور این برند شرکت کنند.
این حلقه باگت استکی دیوید یورمن، شامل الماس های سفید رنگی است و یک یاقوت کبود صورتی ۱۲.۷۳ قیراطی را در طلای سفید ۱۸ عیار احاطه کرده است.

دی بیرز

انعکاس گرافیکی نور، در مرکز توجه آخرین فصل از مجموعه جواهرات کیمیاگر نور دی بیز است که در مجموعه ای در هتل دو کریلون نمایش داده شد.

یکی از قطعه های این مجموعه بسیار مدرن و هندس گوشواره‌های اپتیکال واندر است که از الماس‌های درخشان گرد زرد ساخته شده‌اند که به شکل‌های متحدالمرکز درون قطره‌هایی از آلومینیوم سیاه قرار گرفته‌اند. بالای آن قطره‌های اشک وارونه‌ای است که گلابی ۱.۲۶ قیراطی را به نمایش می‌گذارد. الماس سبز مایل به زرد فانتزی گلابی شکل ۱.۱۲ قیراطی همراه با الماس های خشن سبز رنگ در طلای زرد ۱۸ عیار تنظیم شده اند.

دیور

آخرین مجموعه جواهرات خود را در اوایل ژوئن در یک رویداد برجسته در سیسیل به نمایش گذاشت منتشر کرد. مجموعه‌ای با نام دیور پرینت در دفتر مرکزی خانه ای که کریستین دیور ساخته زو به نمایش گذاشته شد. این مجموعه رنگارنگ روبان و پارچه های لباس ریخته شده روی یک میز را تداعی می کند.
این سنجاق سینه در واقع شبیه یک نوار مواج است که از یاقوت های کبود براق گرد، زمرد و الماس ساخته شده که در طلای سفید ۱۸ پوشیده شده است.

گراف

سنگ های باورنکردنی کلید هر نمایشی از مجموعه جواهرات گراف است، اما گاهی اوقات این خانه مستقر در لندن لحظه ای شگفت انگیز را می آفریند.
این گردنبند بیش از ۱۸۰ قیراط الماس زرد و سفید دارد، از جمله یک قطره الماس زرد گلابی شکل ۲۲.۰۸ قیراطی که با الماس های سفید گلابی شکل برجسته شده و قابل جدا شدن است. طلای سفید برای تنظیمات الماس و طلای زرد برای تقویت الماس استفاده شده است.

مسیکا

والری مسیکا با آخرین مجموعه جواهرات خود با نام فراتر از نور از تأثیرات وسوسه انگیز مصر الهام گرفت. در میان طرح‌های نامتقارن و سنگ‌های استثنایی این مجموعه گردنبند آخ‌با-کا می درخشد. طرحی که آدمی را به فکر بالا آمدن ققنوس می اندازد.

مسیکا یک الماس خشن به وزن ۱۱۰ قیراطی را ترلش داد و ۱۵ سنگ که همگی از همان سنگ ساخته شده بودند، از جمله یک الماس 33 قیراطی را به این گردنبد متصل کرد. مسیکا در حین ارائه خود در هتل د کریلون توضیح داد: من می خواستم با استفاده از یک الماس و تقسیم آن به ۱۵ الماس خودم را به چالش بکشم.

پیاژه

سایه های آسمان شب در زمان انقلاب زمستانی الهام بخش جدیدترین مجموعه جواهرات پیاژه بود که در بوتیک رو دولا پیاکس به نمایش گذاشته شد. از درخشش صورتی رنگ غروب تا آبی جوهری نیمه شب، پیاژه انقلاب بازی نور و رنگ را که در طولانی‌ترین شب سال رقم زده است.
این انگشتر درخشان دارای یک یاقوت کبود ماداگاسکار ۷.۸۹ قیراطی است که در طلای سفید ۱۸ عیار پوشیده شده و با الماس های گلابی، مارکیز و برلیان جذاب تر شده است. در عین حال، بخش مرکزی طرح که شامل یاقوت کبود است، می تواند به عنوان حلقه تک جدا شود.

پوملاتو

کارگردان خلاق وینچنزو کاستالدو از رنگ هایی که از طلوع تا غروب خورشید در جدیدترین مجموعه جواهرات خود از پیاده‌روی در طبیعت الهام گرفته است که نه تنها چگونگی تغییر رنگ‌ها با گذشت ساعت را نشان می‌دهد بلکه چگونگی انعکاس نور در عناصر بی‌شماری که ما را احاطه کرده‌اند نیز دیده می‌شود.

این گردنبند آبی روشن از ریف ریویر انعکاس خورشید بر روی یک استخر درخشان است که با آکوامارین باروک و سنگ های لمسی شگفت انگیزی که مجموعاً بیش از ۱۵۰ قیراط دارند ساخته شده است که هر کدام در الماس طنابی شکل پیچیده شده و با زنجیره ای از طلای سفید ۱۸ عیار به هم متصل هستند.

تاساکی


پرابال گورونگ در ریتز پاریس برای اولین نمایش جدیدترین مجموعه خود برای برند تاساکی، حضور داشت. از آبشارها گرفته تا صدف‌های مروارید یا رنگین کمان پس از طوفان، گورونگ نیز برای خلق قطعات منحصربه‌فرد خود، در مجموعه ای به عنوان آتلیه تاساکی ۵ به طبیعت نگاه کرد.

ترکیب عناصر رنگ و عدم تقارن، با مرواریدها برای ایجاد حس نوستالژی موثر واقع شد. این گوشواره تک، مرواریدهای آکویا و دریای جنوب را با الماس، عقیق آتشین، تورمالین پارایبا، یاقوت کبود زرد و سنگ‌های دیگر همراه کرده است. این سنگ ها در طلای سفید ۱۸ عیار قاب شده اند تا طرحی رمانتیک ایجاد کنند که به زیبایی روی گوش راست می‌نشیند.

ون کلیف و آرپلز

طرفداران این برند می‌دانند که یکی از اغواکننده‌ترین ابزار ها جواهرات اسرارآمیز هستند. در میان مجموعه جواهرات، افسانه الماس ۲۰۰۲۲ در گروهی به نام 25 جواهرات اسرارآمیز دیده می شد. این مجموعه اسرارآمیز با الهام از روبان‌ها یاقوت‌های کبود یا زمرد که با الماس برجسته شده بودند را در کنار هم قرار می دادند.
یکی از ستاره‌های این مجموعه، گردنبند شورون رمز آلود بود که آمیختگی اسرارآمیز آن با زمرد و یاقوت کبود و الماس چشم نواز است.

این گردنبند را می‌توان در شش حالت متفاوت له گردن آویخت. آویز مرکزی دارای یک الماس گلابی شکل ۳۱.۲۴ قیراطی است. همچنین آویزهایی با الماس‌های گلابی شکل نیز به زنجیر متصل هستند که می توان آن را جدا کرد و به عنوان گوشواره روی یک جفت گل میخ به گوش اویزان کرد.

منبع: https://robbreport.com/style/jewelry/best-new-high-jewelry-2022-1234726486/

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا