بین الملل

آغاز کنفرانس سالانه فلزات گرانبهای دوبی

دهمین کنفرانس سالانه فلزات گرانبهای دوبی (DPMC) امروز دوشنبه آغاز می شود . این کنفرانس روز سه شنبه با چهار پنل تخصصی ادامه پیدا خواهد کرد.

گروه بین الملل پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز): دهمین کنفرانس سالانه فلزات گرانبهای دوبی (DPMC) امروز دوشنبه آغاز می شود که طی آن از رهبران تجاری، کارشناسان صنعت، دولت، رسانه ها و دانشگاه ها و همچنین سایر سهامداران کلیدی که در مورد آخرین تحولات، نوآوری های پیشگام، چالش ها و فرصت ها بحث خواهند کرد، در این قطب جهانی فلزات گرانبها گرد هم جمع می شوند.

شورای جهانی طلا، دیوید تایت، مدیر اجرایی آن را برای سخنرانی افتتاحیه و اندرو نیلور، مدیر عامل منطقه ای را در این رویداد خواهد داشت. این شورا همچنین اسپانسر رسمی ناهار است.

کنفرانس امسال مثل همیشه مملو از برنامه است. یک پذیرایی عصرانه و پس از آن یک کنفرانس که تمام روز را در بر می گیرد با چندین پنل تخصصی برنامه ریزی شده است.

آینده تجارت فلزات گرانبها موضوع اصلی کنفرانس فلزات گرانبهای دوبی

تعداد زیادی از سخنرانان برجسته مرکز کالایی دوبی و سخنرانان مهمان آماده خواهند بود تا به موضوع امسال – آینده تجارت فلزات گرانبها – بپردازند و برخی از برجسته‌ترین سؤالات مرتبط با این صنعت را مورد بحث، بررسی و پاسخ قرار دهند. اینها شامل روندهای اصلی و جاری جهانی، تغییر چشم‌انداز ژئوپلیتیک جهانی، ماهیت در حال تحول توافق‌نامه‌های تجاری و زنجیره‌های تامین، و ابتکارات فدرال مانند استاندارد تحویل خوب امارات متحده عربی است.

این کنفرانس دوشنبه ساعت 18 و 30 دقیقه به وقت محلی به طور رسمی آغاز می شود و پس از آن احمد بن سلیمان، رئیس اجرایی و مدیرعامل مرکز کالایی دوبی متن خوش آمدگویی را خواهد خواند.

این رویداد که در هتل آتلانتیس دوبی برگزار می شود صبح سه شنبه میزبان 3 سخنران اصلی خواهد بود و پس از آن سانجیو دوتا مدیر اجرایی سرویس های مالی و کالایی مرکز کالایی دوبی در مورد آینده فلزات گرانبها بینش هایی ارایه خواهد داد.

از ساعت 10:30 صبح به بعد چهار پنل تخصصی به شرح زیر برگزار خواهند شد.

پنل نخست: آینده تجارت فلزات گرانبها

اولین پنل این کنفرانس نگاهی گسترده به تجارت فلزات گرانبها، چشم انداز فعلی و مهم ترین روندهایی که در سال های آینده این بخش را شکل می دهند خواهد داشت. اینها شامل تأثیر قراردادهای تجاری دوجانبه و چندجانبه، تغییر نقش مؤسسات زیرساخت بازار، اصلاحات از طریق دیجیتالی شدن، نقش زیرساخت فناوری در تجارت و بازار سرمایه گذاری فیزیکی، ماهیت در حال تحول مراکز تجارت شمش و افزایش ربط استانداردسازی، و تغییر نفوذ در زنجیره تامین جهانی تولیدکنندگان عمده طلا مانند چین و روسیه است.  

پنل دوم: افزایش یکپارچگی منابع

پنل دوم به برخی از ریسک ها و چالش‌های اخیر جهانی که این بخش با آن مواجه است، از جمله تلاش‌های پس از همه‌گیری برای افزایش اقدامات یکپارچگی منابع، اثرات رویدادهای ژئوپلیتیکی مانند درگیری‌ها در مناطق معدنی، چالش‌های پیش روی حسابرسان، کاهش ریسک ها در گزارش ضایعات، مدیریت تحریم ها و دیپلماسی تجاری می‌پردازد. در سطح محلی، این هیئت به تجارت فلزات گرانبها در امارات و چگونگی دستیابی پالایشگاه‌ها به اهداف خود برای انتشار خالص صفر می‌پردازد.

 پنل سوم: تامین مالی تجارت فلزات گرانبها

پنل سوم به بررسی مالی در تجارت فلزات گرانبها، به ویژه نگاهی به بانک‌ها و مؤسسات، نقش اساسی زیرساخت‌های خزانه‌داری و فناوری و دیجیتالی کردن دارایی‌ها می‌پردازد. با نگاهی به آینده، این پنل موضوعاتی مانند جریان های تجاری دبی و تامین مالی جواهرات دارای قابلیت بازشناسی با امواج رادیویی (RFID) ، نحوه تحول دیجیتالی سازی، ایجاد بازار مخزن طلا در بورس طلا و کالای دبی، در دسترس بودن 24 ساعته طلا برای مشتریان خرد و برنامه ها برای ایجاد بازاری برای سرمایه گذاری نقره در امارات را بررسی خواهد کرد.

پنل چهارم: بازنشانی قیمت های معیار جهانی

پنل آخر به تنظیم مجدد قیمت های معیار جهانی می پردازد. با استفاده از مطالعات موردی واقعی از بورس‌ها و مؤسسات قیمت‌گذاری مشهور جهان، بحث‌ها بر روی ایجاد معیارهای جدید، ارتباط مداوم همبستگی طلا به دلار و نسبت طلا به نقره در نظم جدید جهانی و سرمایه‌گذاری مدرن برای طلا، واگرایی فعلی بین ذخایر طلای دولت و بانک مرکزی، نرخ های پیشنهادی فوروارد طلا (Gofo) و تغییر بالقوه تجارت متعارف و تأثیر آن بر قیمت متمرکز خواهد شد.

منبع: https://www.dpmc.ae

حسین راشدی

مترجم ونویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا