قیمت تحلیل بازار

حرکت طلای جهانی به سمت 1700 دلار؛تحلیل گلدنیوز

در هفته جاری باید منتظر آمارهای اعلامی فدرال رزرو در مورد نرخ بیکاری و شاخص PMI یا تولید باشیم. تحلیل این آمارها با اوضاع فعلی نرخ بهره و تورم کمی پیچیده است.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز)، در ساده ترین تحلیل اگر نرخ بیکاری کاهشی باشد و نرخ تولید افزایشی ، یعنی رکودی در کار نیست و سیاستهای انقباضی جواب داده و باید منتظر افزایش نرخ بهره مجدد و کاهش قیمت طلای جهانی باشیم.

در مقابل افزایش بیکاری و کاهش PMI هم سیگنال خوبی نیست و به معنی مشکل در افزایش نرخ بهره و شروع رکود تورمی است که منجر به افزایش قیمت طلا میشود.

طلا با رسیدن به سقف 1770 دلاری شروع به ریزش کرد و به سمت حمایت 1700 دلاری در حال حرکت است و احتمالا در هفته جاری به این قیمت برسد.

هم زمان با رشد نسبی قیمت اونس جهانی ، در داخل ما شاهد رشد قیمت دلار هم بودیم و همین امر باعث شد سکه و طلای 18 عیار برای بار سوم به سقف قیمتی خود برسد.

شرایط مذاکرات و مناسبات جهانی و همچنین شرایط بانک مرکزی برای کنترل نرخ دلار چندان مساعد به نظر نمیرسد و به نظر روند افزایشی نرخ دلار ادامه دار خواهد بود.

به این ترتیب قیمت سکه و طلای 18 عیار هم به صعود ادامه خواهد داد.

طلای 18 عیار به سقف 1.500.000 تومانی رسیده و با ان درگیر است. برخوردهای چندباره به این قیمت باعث تضعیف این نرخ شده و شکست آن دور از ذهن نیست. با شکست این قیمت باید منتظر رشد طلا تا 1.620.000 تومان در سقف کانال باشیم.

سکه امامی هم شرایطی مشابه طلا دارد و در سقف 16.500.000 تومانی معامله میشود. شکست این سقف سکه را به سمت 18.000.000 تومان پرتاب خواهد کرد.

انتهای پیام/

دکتر مهرناز سلطانی

کارشناس بازارهای مالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا