تحلیل بازار

سقف تاریخی سکه؛ تحلیل گلدنیوز

در تحلیل دو هفته پیش بیان شد که سکه امامی سودای ثبت رکورد تاریخی جدیدی را دارد . شنبه این هفته سکه توانست سقف تاریخی خود را بشکند و رکورد تازه ای را ثبت کند .

 یک کارشناس بازارهای مالی به پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز) گفت :در روزهای گذشته در حالی که سکه داشت روی سقف تاریخی دل دل میکرد ،  رای شورای حقوق بشر سازمان ملل به تشکیل کمیته حقیقت یاب و اظهارات رهبری مبنی بر اینکه مذاکره مشکل ما با امریکا را حل نمی کند ،سوخت موتور رشد قیمت سکه شدند و سکه با شکست سقف تاریخی قیمت های جدیدی را ثبت کرد .

تحلیل تکنیکال قیمت سکه

از نظر تکنیکی با نگاهی به نمودار سکه می بینیم که قیمت پس از شکست سقف تاریخی به سرعت تا لبه بالایی کانال صعودی پیشروی کرد و با رسیدن به لبه بیرونی آن با فشار فروش مواجه شد . همزمان رنج منفی سنگین در سکه رفاه در بورس نیز این واکنش را تشدید کرد .

اکنون بر روی چارت دو نشانه تکنیکی وجود دارد که به  تعیین مسیر آینده سکه برای ما  کمک می کند . ثبت کندل شوتینگ استار *قوی روی سقف کانال به همراه حضور هر دو اندیکاتور تکنیکی در محدوده خرید هیجانی به ما نشان می دهد که محتملا سکه بر آن است تا برگشت کوتاهی را به سمت سقف تاریخی شکسته شده تجربه کند . حرکتی که در دانش تکنیکال از  آن به پولبک (بازگشت )به سقف تاریخی شکسته شده یاد می شود .

سقف تاریخی سکه ؛تحلیل گلدنیوز

* کندل شوتینگ استار Shooting Star ، یک نمایه از تغییر در روند حرکتی قیمت است

بخوانید:

قیمت طلا و سکه تحت تاثیر نرخ دلار ترمز برید؛تحلیل گلدنیوز

انس در باند حمایتی ۱۷۲۶ تا ۱۷۳۵؛تحلیل گلدنیوز

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا