تحلیل بازار

قیمت طلا و سکه تحت تاثیر نرخ دلار ترمز برید؛تحلیل گلدنیوز

اونس جهانی طلا بعد از رشد شدید دو هفته پیش به مقاومت 1780 دلاری خود رسید و شروع به اصلاح کرد، که البته با توجه به حرکت سریع همین انتظار از آن میرفت.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا(گلدنیوز)،در هفته پیش رو باید منتظر اخبار مهمی برای شاخص دلار و به تبعیت از آن برای طلا باشیم.

در روز سه شنبه ساعت 10 شب سخنرانی جروم پاول رییس فدرال رزرو در مورد سیاست های اقتصادی پیش روی ایالات متحده برگزار میشود و در روز چهارشنبه هم شاخص تورمی PCE و شاخص قدرت خرید تولیدکنندگان برای بخش زنجیره تامین اعلام میشود که مجموع این دو فاکتور میتواند روند شاخص دلار و قیمت اونس را دچار تغیییر کند.

از دید تکنیکال هم با مثبتهای امروز مجدد شاهد حمله به مقاومت 1780 دلاری هستیم که اگر این روند صعودی با اخبار مثبت روزهای سه شنبه و چهارشنبه همراه شود ، احتمال شکست این مقاومت وجود دارد و طلا به سمت 1830 دلار حرکت خواهد کرد. در غیر این صورت باید شاهد ریزش تا 1730 دلار باشیم.

قیمت طلا و سکه تحت تاثیر نرخ دلار ترمز برید؛تحلیل گلدنیوز

در بازار داخل اما قیمت طلا و سکه تحت تاثیر نرخ دلار ترمز بریده و به سمت بالا حرکت میکند. قیمت طلای 18 عیار از سقف 1.520.000 تومان گذشته و سکه هم سقف قیمتی 16.650.000 تومان را پر قدرات درنوردید.

با خبرهای سیاسی نه چندان مطلوب 2 هفته اخیر در مورد ادامه مذاکرات به نظر تنها شاهد یک اصلاح کوچک تکنیکالی در قیمت دلار و طلا باشیم و پس از آن مجدد به مدار صعود بازگردیم.

طلای 18 عیار اگر دلار اجازه دهد احتمالا یک اصلاح و پولبک به سقف 1.500.000 تومانی خواهد داشت و سپس به روند صعودی بازمیگردد.

قیمت طلا و سکه تحت تاثیر نرخ دلار ترمز برید؛تحلیل گلدنیوز

سکه هم مشابه طلا میتواند یک اصلاح قیمتی به سمت 16.600.000 تومان داشته باشد و سپس برای حرکت بعدی آماده شود.

قیمت طلا و سکه تحت تاثیر نرخ دلار ترمز برید؛تحلیل گلدنیوز

بیشتر بخوانید:

بازیگران دلار در بازار سکه! قیمت سکه تا کجا پیش می رود؟

شروع سرد بازار طلای جهانی

انتهای پیام/

دکتر مهرناز سلطانی

کارشناس بازارهای مالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا