از دیگر رسانه هاتحلیل بازار

معامله گران ارزی محتاط شدند!

برخی از کارشناسان معتقدند که اقدامات اخیر بانک مرکزی در راستای تسهیل خرید و فروش ارز موجب احتیاط برخی خریداران و افت نرخ ارز شده است.

به گزارش گلدنیوز ، معامله گران بازار ارز تهران در معاملات نقدی روز گذشته شاهد عقبگرد قیمت دلار بود. به نظر می رسد بازیگران افزایشی و بازارساز در روزهای اخیر در حال مچ اندازی بر سر قیمت دلار بوده اند.

بررسی هسته مرکزی بازار روز سه‌شنبه نشان می دهد بازار در یک وضعیت تعادل موقت در دامنه‌ای مشخص قرار داشت و معامله‌گران افزایشی و کاهشی نمی‌توانستند قدرت خود را به رخ دیگری بکشند.

پیام بانک مرکزی به بازار دلار


روز گذشته بانک مرکزی از تصمیم جدید در جهت کنترل بیشتر نوسانات نرخ دلار رونمایی کرد. مصطفی قمری وفا در حساب توئیتری خود نوشت: با هدف تسهیل خرید و فروش ارز به صورت اسکناس در شبکه صرافی‌های عضو بازار متشکل، سقف مجاز صرافی‌ها برای دریافت روزانه ارز مورد نیاز از بانک، ۵۰ درصد افزایش یافت و از ۱۰۰ هزار یورو به ۱۵۰ هزار یورو رسید.

معامله گران ارزی محتاط شدند!


پیام یارانه ای به بازار دلار / هیجان بازار ارز کم شد /نزولی شدن حباب در بازار طلا

دو روز قبل نیز بانک مرکزی اعلام کرده بود که سقف فروش ارز به صورت اسکناس در بازار توافقی، برای اشخاص دارای کارت بازرگانی از ۲ هزار یورو به ۶ هزار یورو افزایش یافت.


برخی از کارشناسان معتقدند که اقدامات اخیر بانک مرکزی در راستای تسهیل خرید و فروش ارز موجب احتیاط برخی خریداران و افت نرخ ارز شده است.

ردپای باقری در بازار دلار


از سوی دیگر اگرچه مذاکرات برجام همچنان در بن بست است اما عده ای از معامله گران با اشاره به سفر ناگهانی علی باقری، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران به قطر می گفتند همین امر ممکن است باعث شود که خریداران دلار بی گدار به آب نزنند و با حساسیت بیشتری در موقعیت خرید قرار بگیرند.

منبع:اقتصادنیوز

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا