بین الملل

کاهش فروش جواهرات استرالیا در ماه گذشته

تازه ترین تحلیل بازار «ریتیل اج» نشان می دهد که فروش جواهرفروشی های خرد در استرالیا طی ماه نوامبر (که چهارشنبه 9 آذر به پایان رسید) نسبت به سال های اخیر کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز) به نقل از وبسایت جولری مگزین، گزارش‌ها با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده از بیش از 400 فروشگاه در استرالیا نشان می‌دهند که فروش دلاری کلی 4.1 درصد در مقایسه با نوامبر 2021 کاهش یافته است، اما در مقایسه با نوامبر 2020، 3.7 درصد افزایش یافته است.

واحدهای جواهر مقایسه ای فروخته شده در استرالیا در مقایسه با سال 2021 کاهش 6 درصدی و در بازه دو ساله 7 درصد کاهش نشان می دهد.

مایک دایر، مدیر فروش Retail Edge گفت که توضیح ساده ای برای کاهش مشاهده شده وجود دارد:

«فقط برای اینکه شرایط را به شما توضیح بدهم، در نوامبر 2020 و 2021 افزایشی در هزینه ها پس از قرنطینه وجود داشت که باعث رشد قابل توجهی نسبت به نُرم تاریخی شد. (اما) بدون آن افزایش در نوامبر، تغییر اعداد کمتر است.»

او ادامه داد: «نتایج در سرتاسر دسته‌های محصولات نشان‌دهنده رشد بدون افزایش هزینه‌های پس از قرنطینه در ماه نوامبر است. بررسی اعداد و ارقام فروش دلاری نشان می‌دهد که مجموعه الماس ۲۲ درصد در مقایسه با نوامبر ۲۰۲۱ و ۴.۸ درصد در بازه دو ساله تا نوامبر ۲۰۲۰ کاهش داشته است.»

فروش دلاری جواهرات فلزات گرانبها با مجموعه سنگ های قیمتی در استرالیا 8 درصد نسبت به نوامبر 2021 کاهش یافت و در بازه دو ساله با نوامبر 2020 افزایش 6 درصدی داشت.

کاهش فروش جواهرات استرالیا در ماه گذشته
Coloured gemstone set precious metal jewellery sales dollars were down 8 per cent compared with November 2021 and held an icrease of 6 per cent on the 2-year comparison to November 2020.

فروش دلاری جواهرات فلزات گرانبها 8 درصد نسبت به سال 2021 کاهش یافته است، در حالی که فروش دلاری جواهرات نقره و فلزات جایگزین با 0.8 درصد به محدوده مثبت رسیده است.

الگوی خدمات و تعمیرات کاهش 23 درصدی ارزش دلاری را بین سفارش‌های دریافتی و پیکاپ یا لغو نشان داد.

دایر خاطرنشان کرد: «یک بار دیگر برای پنجمین ماه متوالی این موضوع نشان می دهد که مصرف کنندگان ممکن است در حال برنامه ریزی و بودجه بندی برای خرید جواهرات خود باشند.»

وی همچنین گفت: «همانطور که قبلاً گفته شد، اگر خدمات بخش خوبی از کسب و کار شما باشد و این الگو در کسب و کار شما نیز منعکس شود، نیاز به افزایش صدا و فرکانس سروصدای بازاریابی شما در حوزه خدمات کسب و کارتان را برجسته می کند.»

او توضیح داد: «اگر این در فروشگاه شما منعکس شود، آیا این درخواست‌ها برای اقلامی هستند که هرگز انبار نکرده‌اید؟ یا تعدادی اقلام وجود دارد که نوع های دیگری از اقلام موجود است؟»

دایر در پایان گفت: «به یاد داشته باشید، اگر سوال نپرسید، پاسخی دریافت نخواهید کرد. بررسی سوالات بالا دیدگاه، پاسخ ها و سوالات بهتری را برای کسب و کارتان به شما می دهد.»

کاهش فروش جواهرات استرالیا در ماه گذشته
کاهش فروش جواهرات استرالیا در ماه گذشته

منبع:

https://www.jewellermagazine.com/Article/11048/Sales-dip-during-November-for-Australian-jewellers

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا