تحلیل بازار

پیش بینی بازار طلا در هفته سوم بهمن

اونس طلای جهانی بالاخره طبق انتظار تحلیل های 2-3 هفته اخیر ریزشی شد و طی 2 روز چیزی حدود 4 درصد ریزش داشت و از 1960 دلار تا 1860 دلار افت کرد.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا(گلدنیوز)،معامله گران بازار طلا در هفته های قبل توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را مدنظر قرار داده بودند و این امر را در قیمت اونس لحاظ کرده بودند که شاهد افزایش قیمت در چند وقت اخیر بودیم، ولی با اعلام رسمی خبر، اثر آن از بین رفت و اونس جهانی ریزشی شد.

رایگان به بازار سرمایه وارد شوید

آموزش رایگان بازار سرمایه

در دید تکنیکال هم اولین حمایت در 1842 دلار قرار دارد و با رسیدن به این منطقه شاید یک صعود ضعیف تا 1895 دلار ببینیم و مجددا وارد روند ریزش شویم. هدف مهم و اصلی نزولی اونس 1780 و 1711 دلار است که در میان مدت به سمت آن حرکت میکنیم.

پیش بینی بازار طلا در هفته سوم بهمن

در بازار داخل هم با افت اونس جهانی و ثبات دلار شاهد افت 4 درصدی سکه و طلای 18 عیار هم بودیم و قیمت طلا و سکه در این چند روز ریزش داشت. اگر روند دلار همچنان ثابت باشد و شاهد افزایش شدید قیمت دلار نباشیم، قیمت طلا و سکه هم همچنان نزولی خواهد ماند.

در دید تکنیکال در سکه 2 حمایت مهم 22.170.000 تومان و 20.800.000 تومان دیده میشود. احتمال افت تا این ارقام در صورت افت اونس جهانی وجود دارد.

پیش بینی بازار طلا در هفته سوم بهمن

از ارز های دیجیتال بیشتر بدانید /آموزش رایگان ارزهای دیجیتال

در طلای 18 عیار هم شرایط مشابه است، احتمال نزول در صورت ثبات دلار بسیار بالاست و میتوان 2 حمایت مهم 1.970.000 و 1.800.000 تومان را در ان مشاهده کرد.

پیش بینی بازار طلا در هفته سوم بهمن

بیشتر بخوانید:

دلار درجا میزند!

انتهای پیام/

دکتر مهرناز سلطانی

کارشناس بازارهای مالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا