تحلیل بازار

احتمال ریزش دوباره قیمت طلا

نمودارها از احتمال ریزش قیمت طلا در بازارهای جهانی حکایت دارند. در هفته ای که گذشت دیگر فلزات گرانبها نیز با ریزش های سنگینی مواجه شدند که می توان چشم انداز کاهشی را برای این فلزات همچنان متصور شد.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز) قیمت طلا در بازار جهانی پس از پیشخور کردن افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره به جای 0.5 درصد و بهبود آمار اشتغال، دچار افت شد و ریزش سنگینی را تجربه کرد.

در معاملات انتهای هفته گذشته شاهد ریزش اونس از 1960 دلار تا 1865 دلار بودیم که در تحلیل های گذشته در مورد آن هشدار داده بودیم. این ریزش میتواند تا قیمتهای پایینتر و حتی تا 1700 دلار نیز ادامه دار باشد.

نمودارها از احتمال ریزش بیشتر قیمت طلا حکایت می کنند

در چارت تکنیکال هم حمایت مهم اول در 1842 دلار دیده میشود و از دست رفتن این حمایت باعث ریزش تا 1780 دلار خواهد شد. این ریزش در میان مدت و در یک مقطع 3-4 ماهه رخ خواهد داد.

نمودار تکنیکال قیمت طلا

ریزش سنگین قیمت نقره ، پالادیوم و پلاتین

در نقره هم پس از یک مدت طولانی درجا زدن شاهد ریزش سنگینی بودیم و بالاخره قیمت از ناحیه 24.5 دلار گفته شده در هفته های گذشته ریخت و به 22.3 دلار رسید. هدف کوتاه مدت ریزشی نقره 21.7 دلار است و هدف بلند مدت آن 19.5 دلار.

نمودار قیمت نقره

در پالادیوم هم شاهد ریزش سنگین بودیم و روند نزولی آن شدیدتر شد و حمایت مهم 1586 دلاری از دست رفت. این امر باث ریز بسیار بیشترید پالادیوم خواهد شد. این افت میتواند تا 1470 و سپس تا 1370 دلار ادامه دار باشد.

نمودار قیمت پالادیوم

پلاتین هم طی یک ریزش شدید به زیر ابر کومو آمد و احتمالا شاهد یک رشد تا 1000 دلار و سپس ریزش بیشتر تا ناحیه 950 و 933 دلار باشیم. در میان مدت هم هدف ریزشی 900 دلار را میتوان برای ان متصور بود.

انتهای پیام/

دکتر مهرناز سلطانی

کارشناس بازارهای مالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا