بین الملل

مقاومت الماس سخت جان روسیه در تحریم

تحریم ها صنعت الماس روسیه را تضعیف نکرد.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز) به نقل از وبگاه جولری مگزین، بر اساس گزارش‌های اخیر، به رغم فشارهای اقتصادی تلافی جویانه ایالات متحده، اتحادیه اروپا و دیگر قدرت‌های غربی، فروش الماس روسیه در اروپا پس از حمله به اوکراین افزایش یافت.

راب بیتس از JCK Online در این باره می گوید: «این اعداد – که هنوز علنی نشده اند – نشان می دهد که پس از تهاجم فوریه 2022 به اوکراین، روسیه صادرات الماس به اتحادیه اروپا (شامل قطب الماس آنتورپ در بلژیک) و همچنین به دو متحد این کشور یعنی ارمنستان و بلاروس را به شدت افزایش داد. (اما) صادرات به کشورهای دیگر کاهش یافت – و در برخی موارد، مانند ایالات متحده، به طور کامل متوقف شد.»

صنعت الماس در دست انداز افتاد!

الماس های سمی !

او ادامه داد: «در سه ماهه دوم سال 2022 (از آوریل تا ژوئن)، صادرات الماس خام روسیه 1.11 میلیارد دلار بود، در مقایسه با 1.01 میلیارد دلار در سه ماهه اول 2022 و 1.09 میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال 2021. هیچ داده ای برای سه ماهه سوم و چهارم سال 2022 در دسترس نبود، اگرچه اعداد اولیه سه ماهه سوم نیز افزایش را نشان می دهد.»

بر اساس این گزارش، ارقام از «کیمبرلی پراسس» تهیه شده است. ایالات متحده، اسرائیل، سنگاپور و سوئیس در نیمه دوم سال 2022 هیچ گونه واردات الماسی از روسیه دریافت نکردند.

روسیه تقریباً یک سوم عرضه الماس خام جهان را به خود اختصاص داده است.

سارا یود از کمیته هوشیاری جواهرات گفت که نگران آبروی صنعت گسترده تر جواهرات است.

او ادامه داد: «این نشانه خوبی برای شهرت جواهرات بین‌المللی و هدف بزرگ‌تر دموکراسی در اوکراین نیست.»

یود در نهایت گفت: «خوشحالم که بازتاب مستقیمی از تاثیر ممنوعیت ایالات متحده را می بینم، اما به نظر می رسد که این قیراط ها به جای دیگری فرستاده شده اند، از جمله یک رشد قابل توجه (در صادرات الماس) به اتحادیه اروپا. اگر من به جای ایالات متحده و اتحادیه اروپا به این داده‌ها نگاه می‌کردم، بسیار نگران می شدم و انگیزه بیشتری داشتم تا روی بستن راهی که به الماس‌های فدراسیون روسیه اجازه ورود به بازار ایالات متحده را می‌دهد، کار کنم.»

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اخیراً برنامه‌های خود را برای اجرای دور جدید تحریم‌ها قبل از سالگرد حمله به اوکراین در 24 فوریه تأیید کرد.

بیشتر بخوانید:

ابزار جدید تشخیص الماس موسسه گوهر شناسی آمریکا

۱۷۵۲۴ قطعه الماس /براق ترین ساعت دنیا

منبع:

hhttps://www.jewellermagazine.com/Article/12134/Reputations-at-stake-as-Russian-diamond-trade-survives-sanctions

حسین راشدی

مترجم ونویسنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا