تحلیل بازار

پیش بینی بازار ارز 8 اسفند

عده ای از معامله گران معتقد بودند که اتفاقات سیاسی در کاهش قیمت دلار موثر بود.

روز گذشته قیمت دلار ریزش کرد.در بازار و در فضای مجازی چند عامل مهم مطرح بود.عده ای از معامله گران بازار ارز معتقد بودند که اتفاقات سیاسی در کاهش قیمت دلار موثر بود.

به گزارش گلدنیوز،دیروز در خبرها آمده بود عباس عراقچی در ژنو امیر عبداللهیان را همراهی کرده است.خبری که اگرچه تکذیب شد اما برروی قیمت دلار اثر کاهشی داشت.

سیگنال آژانس به قیمت دلار

از سوی دیگر رییس آژانس انرژی اتمی تاکید کرده که ایران سلاح اتمی ندارد.این خبر هم در عقبگرد دلار بی تاثیر نبود.

اثر برگشت ارز سهمیه ای

دلیل دیگری که باعث شد بخشی از تقاضا از بازار آزاد برداشته شود، برگشت ارز سهمیه ای بود. برقراری سهمیه ارزی با کارت ملی عطش خرید برخی از سرمایه داران خرد را تا حدودی تعدیل کرد.یکسری ها ترجpfvod  می دادند به جای خرید ارز از بازار آزاد به دنبال ارز سهمیه ای باشند.

پیش بینی بازار ارز 8 اسفند

دریاچه یخی در بازار دلار

برخی فعالان بازار معتقدند که فضای بازار مثل یک دریاچه یخی است.امکان دارد با تغییر فضا و هیجانات  یک جا ترک بخورد و بشکند.اتفاقات دیروز از این جنس بود.

احتمال سفر گروسی به تهران

خبرنگار وال استریت ژورنال خبر داده است که امکان دارد رافائل گروسی در هفته آتی به تهران سفر کند. از نگاه برخی فعالان، احتمال سفر مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می تواند به صورت موقت خریداران را در بازار ارز  عقب براند . برخی فعالان باور دارند که با خروج خریداران، عرضه بازارساز اثر بیشتری بر روی نرخ دلار  خواهد داشت و در صورت افت قیمت دلار، در بازار سکه نیز میزان فروش ها به شکل قابل توجهی بالا خواهد رفت. 

بیشتر بخوانید:

رفت و برگشت قیمت طلا در مرز ۳ میلیون تومان!

پیش بینی روند نزولی طلای جهانی

اقنصادنیوز

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا