طلا و جواهر

زمینه های تجارت طلاوجواهر با اوراسیا

مشاور امور بین الملل سازمان توسعه تجارت : موافقت نامه تجارت آزاد با اوراسیا فرصت مناسبی است برای صادرات طلا،جواهر و گوهرسنگ به 5کشور مهم و دوست.

به گزارش گلدنیوز ، هادی سیدی، مشاور امور بین الملل سازمان توسعه تجارت ایران در تشریح فعالیت های این سازمان در راستای توسعه تجارت بین المل ایران، از نهایی شدن موافقت نامه تجارت آزاد ایران و  افزایش تجارت ایران با اتحادیه اقتصاد اوراسیا متشکل از ۵ کشور روسیه، بلاروس، قزاقستان، ارمنستان و قرقیزستان خبر داد.

 وی در سومین دورهمی فعالان صنعت طلاوجواهر بیان داشت:‌ موافقت نامه تجارت آزاد با اوراسیا به عنوان اولین موافقت نامه تجارت آزاد ایران فرصت مناسبی برای توسعه تجارت ایران است و تعرفه گمرکی برای صادرات کالاهایی مانند طلا و جواهر و گوهر سنگ و .. صفر است.

سیدی افزود:‌ یکی از کارهای اصلی که سازمان توسعه تجارت در قالب امضاء تفاهم نامه با مرکز بین المللی تجارت در ژنو در سال 95 انجام داده است تدوین استراتژی ملی صادرات با 6 زیر بخش است که دو سال زمان برده است و 359 فعالیت در آن تدوین شده است.

موضوع صادرات طلا به اوراسیا در سومین دورهمی فعالان طلاوجواهر ایران

اقدامات مرکز تجارت بین الملل در ایران

وی ادامه داد: در تدوین این استراتژی 29 هدف استراتژی، 102 هدف کاربردی و 359 اقدام عمل تدوین شده و در مدت  5 سال باید اجرا شود و برای اجرای این 359 فعالیت بیش از 30کارشناس بین المللی کارگاه آموزشی و اقدام برگزار کرده اند.

سیدی خاطر نشان کرد:‌ برای برخی زیر بخش ها مانند قطعات خودرو، گیاهان دارویی، میوه و سبزی وگردشگری و .. یک مجلد استراتژی تدوین و در هر کدام 3 تا 4 فعالیت برای توسعه صادرات  مشخص شده است.

مشاور امور بین الملل سازمان توسعه و تجارت گفت: 6 مجلد انگلیسی و 6 مجلد فارسی  در این مرکز تهیه و تدوین شده که حاوی اقداماتی  مورد نیاز برای رونق صادرات  است که در این مرکز در حال اجرا می باشد.

وی در ادامه کمک به ورود 20 شرکت ایرانی به بازار آلمان، بازاریابی هدف و ورود به بازار های دیجیتال برای 150 شرکت، تربیت 30مدرس بین المللی ، اعزام 10 شرکت به دبی، تربیت مذاکره کنندگان تجاری و .. را از دیگر اقدامات این مرکز برشمرد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا