طلا و جواهر

نگرانی از رواج طلای دست دوم

رئیس اتحادیه طلاوجواهر زنجان عنوان کرد: هشدار می دهم که بعد از ارزش افزوده ، دست دوم فروشی باعث آسیب جدی به صنف و خوابیدن تولید می شود و این مقوله بسیار نگران کننده است.

با افزایش قیمت طلا در داخل کشور ، خریداران طلاوجواهر برای فرار از اجرت های ساختی که درصدی محاسبه می شوند به خرید طلای دست دوم و طلای آب شده رو می آورند. این روزها شاهد صف خریداران طلای دست دوم روبروی برخی از طلافروشی ها هستیم ؛ طلافروشی هایی که مجوزی برای دست دوم فروشی ندارند.

در حاشیه سومین دورهمی فعالان صنعت طلاوجواهر ایران با مجید غضنفریون رییس اتحادیه طلاوجواهر زنجان و محمدرضا شریعت پناهی نایب رئیس اتحادیه طلاوجواهر سمنان در خصوص مسائل و مشکلات صنفی مخصوصا دست دوم فروشی گفتگو کردیم که در ذیل میخوانید.

آمادگی سمنان برای جذب سرمایه گذار شهرک طلا

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز)؛ محمدرضا شریعت پناهی با اشاره به تلاش های اتحادیه سمنان در رابطه با پیشرفت پروژه شهرک طلا در سمنان به خبرنگار گلدنیوز عنوان داشت: کاری که از سال 1384 برای تبدیل کارگاه های طلا به شهرک های صنعتی شروع کردیم می تواند به نتیجه برسد.

وی بیان داشت: الان 26 هکتار از زمینهایی که در تفاهم نامه میان شرکت شهرک های صنعتی و استانداری تهران مندرج است که زمینها باید به قطعات 550 متری تبدیل شود برای واگذاری آماده است.

شریعت پناهی تصریح کرد: در مقطعی از انجام این پروژه به خاطر قبض و بسط ها در کشور 32 سرمایه گذار عقب نشینی کردند و شرکت شهرکها به خاطر طولانی شدن زمان در پی پس گرفتن زمینهاست. اگر همکاران جمع شوند و سرمایه گذاری کنند از امکانات موجود در محل می توانند استفاده کنند.

نایب رئیس اتحادیه سمنان در پایان خاطرنشان کرد: شهرکی که سال 1392 کلنگ زدیم اولین رتبه در کشور و چهارمین جایگاه در جهان را دارا بود. حالا هر جا کلنگ بزنند کم کم ده سال طول می کشد در حالی که اینجا آماده بهره برداری است.

شکاف میان دولت و صنف طلا باعث افول صنعت طلا شده

مجید غضنفریون ، رییس اتحادیه زنجان نیز در حاشیه سومین همایش دورهمی فعالان صنعت طلا و جواهر به خبرنگار گلد نیوز با اشاره به مشکلات موجود در صنف عنوان کرد:

باید مانع و شکاف میان دولت و صنف طلا که باعث افول صنعت طلا در کشور شده از میان برود و اعتمادسازی و پذیرفته شدن صنعتی که هم درآمدزایی و هم اشتغال آفرینی در کشور دارد باید از طرف دولت سریع و صریح صورت بگیرد.

ایشان افزود: دولتمردان با حل کردن این مقوله گوی سبقتی که کشورهای اطراف از ایران ربوده اند را باید باز پس گیرند و باعث نجات این صنعت شوند.

رئیس اتحادیه زنجان با اشاره به جایگاه صنعت طلا در کشور خاطرنشان کرد: این امر نیاز به کارشناسی و آسیب شناسی دارد. من در حاشیه این همایش هشدار می دهم که بعد از ارزش افزوده ، دست دوم فروشی باعث آسیب جدی به صنف و خوابیدن تولید می شود و این مقوله بسیار نگران کننده است.

وی در پایان سخنانش یکپارچگی داخل کشور را راه حل جلوگیری خروج سرمایه از کشور دانست.  

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا