بین الملل

بازرگانان الماس روسی برای تحریم های جدید آماده میشوند

کمیته هوشیاری جواهرات (JVC) در خصوص ممنوعیت احتمالی برای واردات الماسهایی که منشاء روسی دارند به اعضاء خود هشدار داد.

علیرغم بحث های عمومی در مورد تحریم الماس ، بازهم هیچ اقدامی علیه صنعت الماس انجام نشده است. یک سوم از عرضه الماسهای درشت جهان از روسیه سرچشمه گرفته است.

به گزارش گلدنیوز به نقل از جولری مگزین ، ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و انگلیس هر یک مجازات های جدیدی را علیه طیف وسیعی از محصولات روسی طی یک هفته گذشته صادر کردند که هیچ نشانه ای از تحریم الماس در آنها دیده نمی شود.

با این وجود ، کمیته هوشیاری جواهرات (JVC) ایالات متحده بیانیه ای صادر کرده است که اعضای خود را ترغیب به برنامه ریزی برای ممنوعیت های احتمالی علیه الماسهای روسیه می کند.

در این بیانیه آمده است: “کمیته هوشیاری جواهرات (JVC) اطلاعاتی دریافت کرده است که محدودیت ها به طور خاص شامل الماس های جلا داده شده (polished diamonds) ، بدون در نظر گرفتن مکان برش و صیقلی، خواهد شد.”

در بیانیه کمیته هوشیاری جواهرات آمده است: هر تأمین کننده ای در خارج از کشور که هنوز در حال خرید الماس از شرکت Alrosa هستند ، به احتمال زیاد نیاز به تفکیک این کالاها برای اطمینان از عدم دستیابی به بازار ایالات متحده دارند . باید برای اعلام اعلامیه های گمرکی مبنی بر اینکه کالاهای آنها حاوی محصولات با منشأ روسیه نیست ، آماده شوند.

برنامه ریزی برای تحریم الماس در بیانیه اتحادیه اروپا

براساس گزارش های اخیر ، فروش الماسهای روسیه در اروپا پس از حمله به اوکراین با وجود فشار اقتصادی تلافی آمیز از قدرت های غربی افزایش یافته است.

بیانیه ای که توسط اتحادیه اروپا پس از اعمال جدیدترین دور تحریم ها صادر شده است ، اعلام میدارد که الماس همچنان یک هدف برای تحریم خواهد بود.

در این بیانیه آمده است: “با توجه به درآمدهای قابل توجهی که روسیه از صادرات الماسهایش بدست می آورد ، ما به طور جمعی در مورد اقدامات بیشتر در مورد الماس روسی ، از جمله الماس های درشت (rough) و صیقل داده شده (polished) ، کار خواهیم کرد و از نزدیک برای درگیر کردن شرکای کلیدی تلاش خواهیم کرد.”

“ما مجدداً تعهد خود را برای تقویت تحریم های بی سابقه و هماهنگ و سایر اقدامات اقتصادی که کشورهای G7 و همکاران تا به امروز برای مقابله بیشتر با ظرفیت روسیه برای دستیابی به تجاوز غیرقانونی خود انجام داده اند ، تأیید می کنیم.”

ایالات متحده و اتحادیه اروپا در حال حاضر محدودیت هایی در مورد الماس روسی دارند. با این حال ، الماس های درشت که از روسیه سرچشمه می گیرند و در خارج از این کشور صیقل داده می شوند – به عنوان مثال در هند – برای واردات مجاز هستند.

منبع: www.jewellermagazine.com

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا