طلا و جواهر

5 دلار ارزآوری به ازای صادرات یک گرم طلا

رئیس اتحادیه طلا و جواهر یزد عنوان کرد: یکی از مهمترین مسائل صنف و صنعت طلا و جواهر موضوع صادرات طلا و جواهر است که متاسفانه صادرات طلا و جواهر در کشور ایران به جای پیشرفت پسرفت داشته است.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز)؛ محمد رضا نوری زاده ، رئیس اتحادیه طلا و جواهر یزد در سومین دورهمی فعالان صنعت طلا و جواهر گفت: اگر دولت بخواهد صادرات طلا و جواهر انجام شود راهکارهای حل این موضوع بارها بیان شده است.

وی افزود:  توسعه صادرات طلا و جواهر در گام اول مشکل اشتغال کشور را  حل می کند و در مرحله دوم برای کشور ارز آوری خواهد داشت

رئیس اتحادیه طلا و جواهر یزد تصریح کرد:‌  به ازای هر یک گرم طلا که صادر می شود حداقل 4 تا 5 دلار ارز آوری برای کشور دارد.

استقبال مردمی از حباب 70درصدی سکه

نوری زاده در ادامه حباب هایی که در قیمت سکه ایجاد می شود را از دیگر مشکلات صنعت طلا عنوان کرد و بیان داشت: در چند هفته گذشته قیمت ربع سکه بالای 70 درصد حباب داشت.

ایشان ادامه داد: متاسفانه با وجود این حباب مشتری به خرید طلا های ویترین که 20 درصد سود دارد تمایلی نشان نمی دهد و به سمت خرید سکه های حباب دار می رود که این امر صنعت طلا و جواهر را که 5 تا 7 هزار سال در کشور قدرمت دارد از بین می برد.

علاج واقعه قبل از وقوع ؛ برای اجرای قانون تبصره 4

وی با تاکید بر ضرورت حمایت مسئولین از صنعت طلا و جواهر بیان داشت: اجرایی شدن  قانون تبصره 4 ماده 18 قانون ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیاز به بررسی بیشتری دارد تا همانند قانون مالیات بر ارزش افزوده باعث از بین رفتن سرمایه کشور و بیکاری نشود. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر یزد خاطر نشان کرد: مسئولین بعد از 10 سال از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده به اشتباه بودن این قانون پی بردند، لذا ضروری است برای اجرایی شدن قانون تبصره 4 بررسی های بیشتری انجام و علاج واقعه قبل از وقوع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا