طلا و جواهر

افت اونس طلا و سایر فلزات گرانبها در هفته سوم اسفند

اونس جهانی طلا طبق انتظارات به محدوده 1815 دلار رسید و به آن واکنش نشان داد و به سمت مثبت ها بازگشت ولی به نظر هم چنان روند اصلی نزولی است و این مثبتها موقتی میباشد.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز)،به نظر نهایت رشد اونس طلا تا محدوده 1890 دلار باشد و سپس به مجدد به سمت حمایت 1815 دلاری حرکت کند و حتی به سمت 1780 دلار هم پیش برود.

به نظر میرسد با توجه به افزایش های نرخ بهره احتمال وقوع رکود بسیار بالا باشد و این امر باعث عقب نشینی معامله گران و افت اونس طلا و سایر فلزات گرانبها خواهد شد.

رایگان به بازار سرمایه وارد شوید

افت اونس طلا و سایر فلزات گرانبها در هفته سوم اسفند

در بازار داخل ولی هم زمان با افت قیمت دلار شاهد ریزش قیمت طلا و سکه بودیم و این افت فعلا ادامه دارد. با رسیدن دلار به قیمت 48500 تومان در روز جاری قیمت سکه هم به محدوده 26.000.000 تومان و گرم 18 عیار هم به 2.250.000 تومان رسید.

از ارز های دیجیتال بیشتر بدانید /آموزش رایگان ارزهای دیجیتال

در روزهای اخیر طبق معمول حرکات عجیب سالهای پیش مسئولین که برای جلوگیری از رشد قیمتها و کنترل قیمتها شروع به محدود کردن داده های قیمتی کردند، مجددا این اتفاق رخ داد و شاهدیم که چارتهای دلار و طلا مجددا از سایتها حذف شد و با این کار تنها اتفاقی که رخ داد پیش بینی پذیری بازار از بین رفت. از این رو با توجه به عدم دسترسی به نمودارها قادر به ارائه تحلیل دقیق و درست نیستیم.

نتیجه این تصمیم گیری ها البته نهایتا چیزی به جز آشوب و نوسان بی مورد در بازار نیست و اگر در کوتاه مدت ارائه داده ها از سر گرفته نشود شاهد اتفاقات ناگوار مجددی در بازار خواهیم بود.

در مورد طلای 18 عیار افتا قیمت تا مرز 2.000.000 تومان و در مورد سکه افت قیمت تا 23.000.000 تومان دور از ذهن نیست.

بیشتر بخوانید:

صندوق های مبتنی بر طلا در سراشیبی

انتهای پیام/

دکتر مهرناز سلطانی

کارشناس بازارهای مالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا