طلا و جواهر

کد آیسیک برای طلای دست دوم !

نایب رئیس اتحادیه طلاوجواهر همدان: متاسفانه در برخی استانها برای فروش طلای دست دوم کد آیسیک صادر شده است که ضروری است برای جلوگیری از رکود صنعت طلا و جواهر کمیسیون های نظارت صدور این کد ها را قبول نکنند.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر همدان بیان داشت: ادامه روند فروش طلای دست دوم در صنف طلا و جواهر موجب رکود این صنعت می شود .

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز)،مهدی غدیری نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر همدان در سومین دورهمی فعالان صنعت طلا و جواهر چالش بزرگ چند سال اخیر صنعت طلا و جواهر را حذف طلا از سبد خانوارها عنوان کرد و بیان داشت:‌ سودی که خانوارها برای خرید طلا پرداخت می کنند فقط برای فروشنده نیست بلکه این سود در چرخه تولید تقسیم و موجب رونق صنعت می شد که با حذف طلا از سبد خانوارها تولید نیز از رونق افتاده است.

گزارش تصویری سومین دورهمی فعالان طلاوجواهر ایران

گزارش سومین دورهمی فعالان صنعت طلاوجواهر ایران

کاسب نماها و طلای دست دوم بلای جان صنعت

 وی ورود برخی کاسب نماها به صنعت و رواج فروش طلای دست دوم را از مشکلات مهم صنف دانست و بیان داشت :‌ برای رونق طلا و جواهر باید گردونه ساخت و تولید و فروش طلا تکمیل شود و نباید صنف به سمت فروش طلای دست دوم برود چرا که با این امر تولید کننده نمی تواند طلای جدید تولید کند.

مردم تمایل به خرید طلای ارزان دارند ولی فروش طلای دست دوم به قیمت تعطیلی کارگاه ها و کارخانه های تولید طلا و جواهر و تعدیل کارگرها تمام می شود.

مهدی غدیری

وی خاطر نشان کرد:‌ متاسفانه در برخی استانها برای فروش طلای دست دوم کد آیسیک صادر شده است که ضروری است برای جلوگیری از رکود صنعت طلا و جواهر کمیسیون های نظارت صدور این کد ها را قبول نکنند. 

بیشتر بخوانید:

دانشگاه طلا و جواهر تهران بین المللی می شود

مصنوعات و سنگ های قیمتی سنددار می شوند

کمیته طراحان طلاوجواهر ؛ راهکاری در مقابل سارقان ایده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا