بین الملل

ساعت خوش شانس رکورد گینس را تغییر داد

شرکت جواهرات رنانی( Renani Jewels) از ساعتی با 17512 الماس سفید خیره کننده و 12 الماس مشکی رونمایی کرد و رکورد گینس را که قبل از این در اختیار یک شرکت هنگ کنگی بود، جابه جا کرد.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز) یک جواهرساز جاه طلب در شمال هند رکورد گینس را برای بیشترین الماسی که روی یک ساعت ثبت می شود، تغییر داد.

جواهرات رنانی ، از ساعتی با 17512 الماس سفید خیره کننده و 12 الماس سیاه رونمایی کرده است.

این ساعت که به عنوان ساعت خوش شانس توصیف می شود ،سرینکیا Srinkia نامگذاری شده است. این عنوان برگرفته از اساطیر هند باستان است که مستقیماً به “گل” ترجمه می شود.

هارشیت بانال ، بنیانگذار Renani Jewels در خصوص ساخت این ساعت ویژه گفت: این پروژه نیاز به برنامه ریزی جامع داشت. کل تیم ماه ها واقعا سخت کار کرده اند و این ساعت با شور و عظمت بسیار ساخته شده است. همیشه باید به دنبال چالش های جدید در زندگی بود.

من مشتاقانه منتظر فناوری های جدیدی هستم که بتوانیم با روش های سنتی ساخت جواهرات ادغام کنیم.من معتقدم که این فناوری غیرممکن ها را ممکن می کند.

هارشیت بانال مدیر جواهرات رنانی

رکورد قبلی گینس در اختیار یک شرکت هنگ کنگی بود

ساخت ساعت قبل از استفاده از فناوری CAD (طراحی به کمک کامپیوتر) برای چاپ ساعت، با طرح های دستی آغاز شد و سپس الماس ها به دقت در جای خود قرار گرفتند و پرداخت گسترده پروژه تکمیل شد.

محصول نهایی یک ساعت خیره کننده است که 373 گرم وزن دارد و قابل پوشیدن است.  این رکورد توسط مقامات رکوردهای جهانی گینس در ماه دسامبر تأیید شد.  به عنوان بخشی از این فرآیند، الماس ها توسط موسسه بین المللی گوهرشناسی نیز تایید شدند.

این رکورد پیش از این در اختیار Aaron Shum Jewelry، یک شرکت مستقر در هنگ کنگ بود.  این ساعت در دسامبر 2018 با 15858 الماس رکورد زده بود.

منبع: جولر مگزین

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا