آموزش و پژوهش

پیش‌بینی کنید که در ده سال آینده کجا خواهید بود

نشریه فوربس به کارآفرینان و افرادی که می‌خواهند در زندگی خود تغییر ایجاد کنند هفت عادت قدرتمند معرفی کرده است تا حداقل یک بار امتحان کنند، عاداتی که نحوه ایجاد آنها کمتر از ۳۰ روز طول خواهد کشید.

به گزارش گلدنیوز،اگر می‌خواهید پیش‌بینی کنید که در ده سال آینده کجا خواهید بود، به کارهایی که هر روز انجام می‌دهید نگاه کنید. انسان‌ها موجوداتی شکل‌گرفته از عادت‌هایشان هستند، بنابراین می‌توانید با خیال راحت فرض کنید که ده سال بعد هم در زندگی‌تان تقریباً همین کارها را انجام می‌دهید، مگر اینکه عمداً تغییری در آن‌ها ایجاد کنید. اگر این پیش‌بینی را دوست ندارید، همین الان تغییراتی را در عادت‌هایتان اعمال کنید.

اصلاحات کوچک مسیر می‌تواند به طور چشمگیری یک مسیر را تغییر دهد و شما در ابتدا متوجه آنها نخواهید شد.

بیدار شدن در ساعت ۵ صبح

پیش از طلوع خورشید، زمان با شکوهی است. همه چیز ساکت است، هیچ کس برای جلب توجه شما رقابت نمی‌کند، و شما می‌توانید کارهایی را انجام دهید که برای فکر کردن به آنها نیاز دارید. استفاده بهینه از آن ساعات اولیه می‌تواند شما را برای یک روز باورنکردنی آماده کند، روزی که احساس کنید تا ظهر آن را برده اید.

این عادت را با شروع تدریجی یا مستقیم شروع کنید. به تدریج هر روز ۱۵ دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید و زمان خواب خود را بر اساس آن تنظیم کنید. بدن شما تنظیم خواهد شد و به زودی شروع ساعت ۵ صبح طبیعی خواهد بود. در روش مستقیم، با تنظیم زنگ ساعت ۵ صبح، ناگهان به شروع روزها در ۵ صبح وارد شوید. در چند صبح اول ممکن است احساس وحشتناکی داشته باشید، سپس می‌دانید چه انتظاری داشته باشید و ساعت بدن شما نیز خواهد فهمید.

درخواست‌های جسورانه

بردهای بزرگ نصیب افرادی می‌شود که درخواست می‌کنند، بدون استثنا. از این باور که منتظر کشف شدن هستید دست بردارید. این یک افسانه است. به جای امید به انتخاب شدن، از کسانی که می‌توانند کمک کنند درخواست کنید. به نویسنده‌ای که الهام بخش شماست ایمیل بزنید، در یک چالش جدید نام‌نویسی کنید، با یک فرد مهم و با نفوذ در یک شرکت یا سازمان تماس بگیرید. ممکن است از اینکه چه کسی آرزوی شما را برآورده می‌کند شگفت‌زده شوید.

با انجام روزانه این کارها، درخواست‌های جسورانه را به عادت تبدیل کنید. با هدف رد شدن، ایمیل ارسال کنید، تماس بگیرید یا سوال را بپرسید. هیچ فشاری برای گرفتن پاسخ مثبت وجود ندارد، شما فقط مهارت اعتماد به نفس جسورانه را در خود ایجاد می‌کنید و می‌بینید که چه اتفاقی می‌افتد.

بیشتر بخوانید:

همین حالا میتوانید تصمیم بگیرین موفق شوید یا شکست بخورید!

هشدار! از کجا بفهمیم رشد کسب‌وکارمان بیش از حد سریع است؟

مدیتیشن

مزایای شگفت‌انگیز زیادی برای مدیتیشن وجود دارد، و یکی از آنها این است که مغز شما را دوباره سیم کشی می‌کند تا بتوانید بهتر تمرکز کنید. تمرکز یک ابرقدرت برای کارآفرینان است، بنابراین بهبود توانایی شما برای تمرکز هرگز چیز بدی نیست.

تمرین مدیتیشن نیازی نیست که ساعت‌ها در روز طول بکشد. شروع آن با تنها ده دقیقه، می‌تواند تفاوت‌های زیادی ایجاد کند. با تنظیم یک یادآوری روزانه برای هر روز صبح یا دانلود یک برنامه مدیتیشن برای راهنمایی، آن را به یک عادت تبدیل کنید.

تشکر کردن

اگر عادت به تشکر کردن داشته باشید، عادت به دریافت کردن آن هم خواهید داشت. اما بسیاری از مردم این کار را انجام نمی‌دهند. هر بار که آنها کار خوبی انجام می‌دهند از تیم خود تشکر کنید. از پدر و مادرت برای بزرگ کردنت تشکر کن. از همه کسانی که دری را باز کردند، به شما کمک کردند یا یک کلمه خوب بیان کردند، تشکر کنید.

هیچ کس واقعاً خودساخته نیست، همه با بلند شدن توسط دیگران، به جایی رسیده‌اند. به یاد داشته باشید که آن دیگران چه کسانی هستند و مطمئن شوید که می‌دانند شما سپاسگزار هستید. با شروع از همین امروز، تشکر کردن را به یک عادت تبدیل کنید. بیش از حد معمول به صورت شفاهی از افرادی که کمکتان کرده‌اند، تشکر کنید و هرازگاهی با ارسال کارت یا جعبه شکلات مناسب، از انان قدردانی کنید.

روزهای کاری بدون جلسه

ثابت شده است که می‌توانید در یک روز کاری بدون جلسه بیشتر از یک روز کاری که پشت سر هم در جلسه هستید، کار انجام دهید. فضای ر.زهای بدون جلسه به شما زمان می‌دهد تا فکر کنید و نفس بکشید و آینده بزرگ‌تری را برای کسب و کار خود تصور کنید. این بدان معناست که شما می‌توانید بدون نگاه کردن به ساعت، وارد کار و پروژه شوید. می‌توانید ایده‌هایی را که ممکن است به‌طور قابل توجهی موثر هستند، اجرایی کنید.

تبدیل این عادت با انتخاب روز بدون جلسه شروع می‌شود: یک روز، هفته بعد، زمانی که قرار نیست هیچ جلسه یا تماسی را برگزار کنید. بعد از اینکه خوب اجرا شد، برای هفته بعد تکرار کنید، سپس آن را به یک رویداد تکراری تبدیل کنید. به زودی تعجب خواهید کرد که با این روز بدون جلسه چه کرده‌اید.

تماس با خبرنگاران

یک راز در مورد روزنامه‌نگاران وجود دارد: آنها از اینکه کار را برای آنها آسان کنید خوششان می‌آید. اگر بتوانید ایده‌های مرتبطی را که می‌خواهند درباره آن بنویسند در ایمیل آنها بیاورید، احتمالاً با شما کار خواهند کرد. یک راز دیگر هم وجود دارد: آنها اغلب از منابع یکسان چندین بار استفاده می‌کنند. این بدان معناست که وقتی شما روی رادار آنها قرار گرفتید، می‌توانید این موقعیت خود را با سهولت نسبی بیشتری حفظ کنید.

عادتی که باید خلق کنید، دستیابی به خبرنگاران است. هر زمان که مقاله‌ای در مورد چیزی مرتبط با صنعت خود می‌خوانید، توجه داشته باشید که چه کسی آن را نوشته است. به آنها ایمیل بزنید و خودتان را برای بخش‌های بعدی معرفی کنید. به آنها بگویید چرا از آنچه نوشته‌اند خوشتان آمد. مفید باشید و ایده بدهید. ثبت و پیگیری کنید، تا زمانی که از شما نقل قول بخواهند و ایده‌های شما را با کلمات خود بنویسند.

جمع‌آوری نظرات مشتریان

وقتی شرکت‌های بزرگ شکست می‌خورند، اغلب به این دلیل است که با مشتریان خود ارتباطی ندارند. اگرچه آن‌ها اینگونه شروع نمی‌کردند، اما با گذشت زمان رشد کردند و از افرادی که به آن‌ها خدمت می‌کردند، دورتر شدند. تصمیمات به جای کافی شاپ‌ها در دفاتر شیشه‌ای گرفته می‌شد. خدمات مشتری به جای آنکه تحت نظارت مالک فعالیت کند، برون سپاری شد. جدایی همینجا رخ داد.

عادت جمع‌آوری بازخورد مشتری و ترتیب‌اثر دادن به آن را در خود ایجاد کنید. مطمئن شوید که مسیرهای جمع آوری بازخورد در جای خود قرار دارند، به آنها توجه شده و به آنها پاسخ داده شده است. این را به یک عادت تبدیل کنید تا حتی با رشد کسب و کارتان به آن ادامه دهید. بهترین کسب و کارها تشنه شنیدن نظرات مشتریان خود هستند و به این کار ادامه می‌دهند. کسب‌وکار خود را به یکی از آن‌ها تبدیل کنید.

زود بیدار شدن، درخواست‌های جسورانه، مدیتیشن و تشکر کردن می‌تواند شما را برای موفقیت بزرگ آماده کند. با داشتن روزهای کاری بدون جلسه، تماس با روزنامه‌نگاران و جمع‌آوری بازخورد مشتریان، آنها را دنبال کنید و نیرویی غیرقابل توقف بدست آورید. آینده کارآفرینی را تصور کنید که قصد دارد هر یک از این‌ها را به عادت همیشگی خود تبدیل کند.

پیش‌بینی کنید که در ده سال آینده کجا خواهید بود

منبع: فوربس/دنیای اقتصاد

بیشتر بخوانید:

آیا شما مدیر موفقی در کسب و کارتان هستید؟!

تله فرسودگی در کارآفرینی

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا