تحلیل بازار

خوشبینی ها به دلار در ادامه توافق ایران و عربستان

اونس جهانی طلا طبق انتظارات و تحلیل های گذشته ما تا 1890 دلار صعود کرد و توان عبور از آن را نداشت و در معاملات ابتدای هفته شاهد افت آن از مقاومت 1890 دلاری هستیم.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا(گلدنیوز)،نکته مهم این هفته کنفرانس امروز فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره است که به نظر میرسد افزایش ادامه دار نرخ بهره در برنامه قرار دارد. البته ورشکستگی 2 بانک سیلورگیت و سیلیکون ولی شک هایی را در معامله گران ایجاد کرد که افزایش نرخ بهره رخ نخواهد داد. ولی شواهد تورمی نشان از این دارد که باید مجددا منتظر افزایش نرخ بهره باشیم.در این بین مذاکرات بین ایران و عربستان هم خوشبینی هایی را ایجاد کرده است.

رایگان به بازار سرمایه وارد شوید

در نمودار طلا نیز مشاهده میکنیم قیمت توان عبور از 1890 را ندارد و احتمالا به سمت اهداف نزولی 1815 و 1780 دلار حرکت کنیم.

خوشبینی ها به دلار در  ادامه توافق ایران و عربستان

در بازار داخل هم با توافق انتهای هفته بین ایران و عربستان خوشبینی هایی در مورد ادامه روند تعاملی با جهان به وجود امد که باعث ریزش دلار از محدوده 60 هزار تومان تا 42000 تومان هم شد. در معاملات روز جاری البته قیمت دلار در تهران به محدوده 45000 تومان رسیده است. افت دلار باعث شد که قیمت طلا و سکه هم در داخل نزولی باشد و شاهد افت سنگین قیمت سکه و طلای 18 عیار باشیم.

قیمت سکه از سقف 34  میلیون تومانی دچار ریزش شد و به محدوده های 23 میلیون تومان هم رسید. احتمالا با توجه به شرایط تکنیکال سکه مجددا تا 28 میلیون تومان هم رشد کند و سپس شاهد ادامه روند نزولی تا محدوده های 22-23 میلیون تومان باشیم.

خوشبینی ها به دلار در  ادامه توافق ایران و عربستان

از ارز های دیجیتال بیشتر بدانید /آموزش رایگان ارزهای دیجیتال

طلای 18 عیار هم شرایط مشابه سکه دارد و قیمت آن از 3.000.000 تومان تا 1.960.000 تومان هم ریزش کرد و مجددا به سمت 2.120.000 تومان در روز جاری حرکت کرد. احتمالا یک رشد تا 2.450.000 تومان هم رخ دهد و سپس مجددا به روند نزولی بازگردد.

خوشبینی ها به دلار در  ادامه توافق ایران و عربستان

بیشتر بخوانید:

پیش بینی قیمت سکه در سال 1402

تقویت دلار و تضعیف طلا در پیش است؟!

سقوط آزاد سعودی ؛ ارزش ذاتی قیمت دلار چقد است؟

انتهای پیام/

دکتر مهرناز سلطانی

کارشناس بازارهای مالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا