تحلیل بازار

اونس جهانی طلا به صعود خود ادامه می دهد؟

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلد نیوز)،اونس جهانی طلا بر خلاف انتظار و تحلیل قبلی ما به صعود خود ادامه داد و تا مرز 2000 دلار هم پیش رفت و اما توان عبور از ان را نداشت و کمی دچار اصلاح شد. بعد از ورشکستگی 2 بانک بزرگ آمریکایی و مشکلاتی که برای کردیت بانک سوییس پیش آمد بسیاری از معامله گران موجب شد گران انتظار داشتند که روند رشد نرخ بهره متوقف شود و این امر به رشد اونس سرعت بخشید.

از طرف دیگر هم این ورشکستگی ها باعث بی اعتمادی به نظام بانکی شد و موجب شد معامله گران دارایی خود را به جای سپرده گذاری در بانک به طلا تبدیل کنند. مجموع این عوامل باعث حرکت صعودی در اونس تا نزدیکی سقف قبلی شد.

البته در دید تکنیکال یک واگرایی قیمتی دیده میشود که نشان میدهد شاید فعلا دیگر شاهد صعود نباشیم و اونس شروع به نزول یا حرکت درجا کند. در شرایط فعلی همچنان مقاومت اصلی 2000 دلار است و عبور از ان باعث حرکت تا 2070 دلار خواهد شد. حمایت مهم هم در 1925 دلار قرار دارد.

رایگان به بازار سرمایه وارد شوید

اونس جهانی طلا به صعود خود ادامه می دهد؟

در بازار داخل اما در تعطیلات عید و بازار غیر رسمی شاهد رشد دلار بودیم که این امر همراه با رشد قیمت اونس باعث رشد قیمت طلا و سکه در بازار هم شد.

در معاملات روز یکشنبه 6 فروردین قیمت سکه به 29.500.000 تومان و گرم 18 عیار به 2.569.000 تومان رسید.

طبق معمول چارتهای سکه دستکاری شده و دقیق نیستند و گویا تنها راه مسئولین برای مقابله با افزایش قیمت طلا پاک کردن نمودار قیمتی است. ولی برای طلای 18 عیار نمودارهنوز اپدیت میشود.

در چارت قیمتی طلای 18 عیار به نظر میرسد تمایل چندانی به افت و نزول وجود ندارد و بیشترین تمایل به حرکت درجا و ساید است. این حرکت درجا و نوسان میتواند در محدوده قیمتی بین 2.350.000 تومان تا 2.750.000 تومان صورت گیرد.

از ارز های دیجیتال بیشتر بدانید /آموزش رایگان ارزهای دیجیتال

بیشتر بخوانید:

وضعیت احتمالی رفتار قیمت دلار در سال ۱۴۰۲

انتهای پیام/

دکتر مهرناز سلطانی

کارشناس بازارهای مالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا