تحلیل بازار

مرغ بازار دلار یک پا دارد/سکه همچنان قدرتمند

از نگاه فعالان بازار در صورتی که نرخ دلار در بازار امروز به مسیر افزایشی روز گذشته ادامه دهد این امر ممکن است موجب ورود خریداران بیشتری به بازار سکه شود.

به گزارش گلدنیوز ،بررسی قیمت دلار در چند روز گذشته حکایت از ساز ناکوک بازار رسمی و غیررسمی دارد. درحالی که مرغ بازارساز در مورد قیمت دلار یک پا دارد و اسکناس آمریکایی در مرکز مبادله ارز و طلای ایران در یک منطقه خاص یخ زده است برخی از سایت ها مدعی هستند که نرخ دلار در بازار غیر رسمی نسبت به مرکز مبادله فاصله ای بیش از ۱۰ هزار تومانی پیدا کرده است.

حتی شب گذشته به ادعای برخی سایت ها و کانال ها فشار خریداران به معاملات پشت خطی شدت گرفت.اسکناس آمریکایی به نسخه جدید رئیس کل بانک مرکزی واکنش معکوس نشان داد و بازار شبانه شاهد کانال شکنی نرخ دلار بود‌.


رئیس کل بانک مرکزی در تازه ترین اظهارات خود با بیان اینکه برای مهار تورم و رساندن نرخ ارز به یک عدد با ثبات همه تلاش خود را می‌کنیم، گفت: برنامه‌ای که برای مهار تورم ارائه دادیم این است که آن را به کانال ۲۰ تا ۳۰ درصد برسانیم.همچنین بنا به ادعای برخی از سایت ها و کانال ها قیمت دلار در معاملات پشت خطی هرات نیز دیشب صعودی بود.

مرغ بازار دلار یک پا دارد/سکه همچنان قدرتمند


در شرایط فعلی عده ای از تحلیلگران اقتصادی با اشاره به خیزش شبانه اسکناس آمریکایی در پشت خط هرات و تهران باور دارند نرخ دلار در روز جاری صعودی خواهد بود.با این حال عده ای دیگر می گفتند در صورتی که نهاد مرکزی بازارساز میزان تزریق عرضه را بالا ببرد این امر ممکن است تا حدودی سد راه رشد دلار شود.

 برخی از سایت ها و کانال ها اعلام کردند ‌که نرخ دلار وارد کانال جدید شده و حتی به اولین مرز مقاومتی هم رسیده است.همچنین به ادعای برخی ازکانال ها قیمت دلار در معاملات پشت خطی هرات نیز دیشب صعودی بود.

افزایش ۲۰ دلاری قیمت اونس طلا

قیمت طلای جهانی هم دیشب در مقایسه با عصر سه شنبه تقریبا ۲۰ دلار رشد کرد و به ۱۹۷۵ دلار رسید.

از نگاه فعالان بازار در صورتی که نرخ دلار در بازار امروز به مسیر افزایشی روز گذشته ادامه دهد این امر ممکن است موجب ورود خریداران بیشتری به بازار سکه شود.

در کنار این، روند بازار اونس طلا نیز برای سکه بازان از اهمیت زیادی برخوردار است.تحلیلگران اقتصادی باور دارند چشمک شبانه طلای جهانی ممکن است برروی قیمت سکه در روز جاری تاثیر گذار باشد.

بی توجهی سکه بازان به حباب سکه

در شرایط فعلی حباب سکه به سطح قابل توجهی رسیده اما به نظر می رسد خوشبینی سکه بازان به دو محرک صعودی باعث شده خریداران به حباب آن توجه کمتری کنند.

 تحلیلگران باور دارند در صورتی که سکه بار دیگر مورد حمایت طلا و دلار قرار بگیرد این امر ممکن است بر قدرت سکه بازان بیفزاید.

بیشتر بخوانید:

بر ماهیان تپیدن دریا مبارک است

در جا زدن انس در مقیاس هفتگی

منبع:اقتصاد نیوز

انتهای پیام/

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا