تحلیل بازار

دلار تخت گاز می رود!

دلار امریکا در طول تعطیلات تخته گاز پیش رفت و توانست 17 درصد رشد را تجربه کند.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز)،اگرچه در این مدت شاهد درگیری هایی در سوریه بودیم ولی ابعاد حملات  به گونه ای نبود که بخواهد چنین رشدی را در دلار ثبت کند . علت مهمتر را می توان در دو رخداد دیگر جستجو کرد .
 نخست آنکه حجم معاملات در ایام تعطیلات بسیار پایین است و چون بازار از عمق کافی برخوردار نیست می تواند با مبالغ پایین دستکاری شود . البته این نافی ضعف بازارساز در کنترل بازار نیست . رخداد  مهم تر اما در روز پایانی اسفند رقم خورد . 


بانک مرکزی در 29 اسفند دسترسی بیش از صد صرافی خصوصی به سامانه سنا و نیما را مسدود کرد . این صرافی ها ملزم بوده اند که به موجب مصوبه هیات عامل بانک مرکزی در مورخه بهمن ماه 1397 افزایش سرمایه  دهند اما ظاهرا تاکنون در این خصوص اقدامی انجام نداده اند . 


در پی این اقدام برخی از این صرافی ها در مصاحبه هایی اتهاماتی را به بانک مرکزی نسبت دادند که با پاسخ رسمی این بانک روبرو شد .افزایش قیمت اخیر از آنجا که یا حجم معاملات کم صورت گرفته قابل اتکا نیست .

دلار تخت گاز می رود!


 با بررسی نمودار قیمت روزانه دلار مشاهده می کنیم که در مسیر صعود ، دلار مقاومت 58300 را پیش رو دارد و در صورت بازگشت بازار به حالت عادی می توان انتظار داشت که دلار بازگشتی را به سمت حمایت 45000 آغاز کند. 

بیشتر بخوانید:

قیمت طلا با افزایش ارزش دلار جهانی کاهش یافت

بر ماهیان تپیدن دریا مبارک است

انتهای پیام/

دکتر سارا علیاری

کارشناس و تحلیلگر بازارهای مالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا