تحلیل بازار

در بازار فلزات گرانبها چه خبر است؟

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلد نیوز)، بازار جهانی طلا مدتهاس که با سقف 2000 دلاری درگیر است و چندین برای عبور از این سقف تلاش کرده است، مقاومت محکمی در 1980 دلار وجود دارد که شکست پر قدرت ان راه را برای صعود تا 2050 دلار باز میکند.

داده های اقتصادی اخیر ایالات متحده هم نشانه های رکود را به نمایش گذاشته اند که این امر موجبات صعود طلا را فراهم اورده است. در چارت تکنیکال نیز مقاومت 1980 و 2050 دلاری مشهود است و حمایت مهم نیز در 1893 دلار دیده میشود.

در بازار فلزات گرانبها چه خبر است؟

نقره عقب ماندگی خود نسبت به طلا را جبران کرد. اگر چه ما انتظار داشتیم که نقره یک ریزش تا 19.5 دلار داشته باشد ولی نقره از حوالی 19.8 دلار بازگشت و با شکست مقاومت ها و عبور از ابر کومو تا 24 دلار صعود کرد.

مقاومت اساسی در 24.5 دلار دیده میشود که چندین در شکست ان ناموفق بوده است. به نظر میرسد احتمال یک افت مقطعی تا 22.4 دلار و سپس رشد برای شکست 24.5 دلار وجود دارد.

در بازار فلزات گرانبها چه خبر است؟

در بازار فلزات گرانبها پالادیوم شاهد بودیم که حمایت 1368 دلاری مانع ریزش بیشتر شد و پالادیوم هم همراه با سایر فلزات شاهد یک صعود بود.

این صعود تا مقاومت 1480 دلاری ادامه یافت و برای رشد بیشتر نیاز است که این مقاومت شکسته شود. در صورت شکست میتوانیم شاهد رشد تا 1580 دلار هم باشیم.

در بازار فلزات گرانبها چه خبر است؟

پلاتین هم هفته خوبی را پشت سر گذاشت و در معاملات روز جاری نیز به سمت سقف ابر کومو در 1000 دلار حرکت کرد.

گذشتن از این ناحیه سخت به نظر میرسد و احتمال اصلاح تا 950 دلار وجود دارد ولی شکست 1000 دلار راه را برای 1045 دلار باز میکند.

در بازار فلزات گرانبها چه خبر است؟

بیشتر بخوانید:

پیش‌بینی اقتصاد دانان از نرخ ارز

انتهای پیام/

دکتر مهرناز سلطانی

کارشناس بازارهای مالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا