بین الملل

الماس امید رکورددار گرانترین جواهرات دنیا

پاسخ کلی به این سوال که "گران ترین جواهرات جهان چیست؟" الماس معروف Hope Diamond خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا(گلدنیوز)،الماس امید که الهام بخش فیلم گردنبند قلب اقیانوس تایتانیک در سال 1997 بود، در اواسط قرن هفدهم در هند پیدا شد.

الماس هوپ یکی از الماس‌های آبی معروف گلکوندا (به دلیل وجود مقادیر کمی بور در جواهر بسیار رنگی شده است)، الماس امید در سال 1666 یافت شد و وزن آن 45.5 قیراط است.

این الماس زندگی خود را به عنوان یک الماس 112 قیراطی که توسط پادشاه فرانسه لوئی چهاردهم خریداری شد آغاز کرد، اما در بیش از 350 سال از آن زمان تاکنون چندین بار دست به دست شده و دوباره تراشیده شده است.

تاریخچه آن به دلیل چند دوره که در طی آن نمی توان ردیابی کرد( گاهی اوقات به دلیل دزدیده شدن) ، مورد بحث است.

وب‌سایت اسمیتسونیان فاش می‌کند که نام این الماس از هنری فیلیپ هوپ گرفته شده است و می‌افزاید: «متاسفانه، کاتالوگ نشان نمی‌دهد که هوپ، الماس را از کجا یا از چه کسی خریداری کرده یا برای آن چقدر هزینه کرده است.»

یکی دیگر از صاحبان مشهور این سنگ، جواهرساز آمریکایی هری وینستون بود. اکنون از سال 1958 در موزه اسمیتسونیان قرار دارد.

در سال 2011 قیمت آن بین 200 تا 250 میلیون دلار (165 تا 206 میلیون پوند) تخمین زده می شد، اما برآوردها در حال حاضر به 350 میلیون دلار (288 میلیون پوند) می رسد.
"Hope Diamond" الماس امید
SONY DSCگردنبند Heritage in Bloom (با ارزش حدود 160 میلیون پوند) و سنجاق سینه طاووسی Graff Diamonds (با ارزش 82 میلیون پوند در سال 2013) هم در رتبه دوم گرانترین جواهرات جهان قرار می گیرند و نشان می دهد که الماس امید همچنان در صدر است.

بیشتر بخوانید:


منبع:https://www.professionaljeweller.com/the-most-expensive-jewellery-piece-in-the-world/

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا