بین المللتحلیل بازار

مسیر هموار قیمت طلا در کانال 2000 دلار

بر اساس تحلیل ها قیمت طلا در این روزها افزایش روزانه خود را حفظ می‌کند و بالای 2000 دلار معامله می‌شود. . تحلیلگران بر این باورند که اگر رکود اقتصادی در نیمه دوم سال ادامه پیداکند، طلا به سمت 2100 دلار به پیش خواهد رفت.

به گزارش گلدنیوز به نقل از کیتکونیوز ، داده‌های کلان اقتصادی اخیر و هشدار جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان در مورد بحران بانکی ، باعث افزایش دیگری در قیمت طلا شد و قیمت‌ها را به بالاترین سطح ۱۲ ماهه رساند.

دیمون در نامه ای سالانه ۴۳ صفحه ای نوشت: «بحران کنونی بانکها هنوز به پایان نرسیده است و حتی زمانی که پشت سرمان باشد، پیامدهای آن برای سال های آینده خواهد بود.

معاملات آتی طلای کامکس در ژوئن به 2038.10 دلار در هر اونس بسته شد که تقریباً 40 دلار در روز افزایش یافت.

به دنبال گزارشی که نشان می‌دهد فرصت‌های شغلی ایالات متحده در ماه فوریه به کمتر از ده میلیون رسیده است ؛ قیمت طلا افزایشی شد.

اندرو هانتر، معاون اقتصاد کاپیتال اکونومیکس، گفت: کاهش شدید فرصت‌های شغلی در ماه فوریه نشان می‌دهد که تقاضای نیروی کار حتی قبل از آشفتگی بانکی اخیر کاهش یافته است و دلیل دیگری برای تصور این است که چرخه انقباض فدرال رزرو تقریباً به پایان رسیده است.

همچنین، وزارت بازرگانی روز سه‌شنبه اعلام کرد، سفارش‌ کارخانه‌ها برای دومین ماه متوالی کاهش یافتند. به طوریکه پس از کاهش ۲.۱ درصدی در ژانویه ، شاهد کاهش 0.7 درصدی بودیم.

به گفته تحلیلگران، همه اینها ثابت می کند که اقتصاد ایالات متحده در حال کند شدن است و احتمال کاهش بالقوه نرخ در اواخر امسال را افزایش می دهد.

طلای 2100 دلاری در راه است؟

علاوه بر داده‌ها ، بازارها در حال هضم هشدار جیمی دیمون ، مدیرعامل جی‌پی مورگان چیس ، مبنی بر پایان نرسیدن بحران بانکی بودند. دیمون در نامه ای سالانه ۴۳ صفحه ای نوشت: «بحران کنونی هنوز به پایان نرسیده است و حتی زمانی که پشت سرمان باشد، پیامدهای آن برای سال های آینده خواهد بود.

مویا افزود: طلا اکنون به دنبال نزدیک شدن به بالاترین رکورد است و ممکن است قبل از این اتفاق به شواهد بیشتری از کند شدن اقتصاد نیاز داشته باشد.

وی گفت: “سرمایه گذاران طلا اکنون باید شواهد بیشتری ببینند که بخش خدمات در اقتصاد در حال کند شدن است و این می تواند به ادامه رشد بزرگ کمک کند.” طلا به بالاترین رکوردها توجه دارد و ممکن است رسیدن به آن زیاد طول نکشد. اگر انتظارات رکود اقتصادی در نیمه دوم سال به رشد خود ادامه دهند، طلا باید مسیری را به سمت سطح 2100 دلار داشته باشد.”

منبع: کیتکونیوز

امیر کشانی

سردبیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا