تحلیل بازار

آغاز شکستن حباب سکه و رکود در معاملات سکه

طی معاملات روزهای گذشته در بازار سکه، خریداران بزرگ از این بازار خارج شده و معامله گران خرد نیز توان بالا بردن قیمت ها را ندارند؛ با تثبیت قیمت ارز در کانال های کنونی و یا نزول آن می توان امیدوار بود حباب سکه طی روزهای آینده شروع به خالی شدن کند.

به گزارش گلدنیوز، در هفته‌ های اخیر، سکه تمام بهار آزادی توان تثبیت بالای محدوده ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را نداشته و همین موضوع موجب شده است که برخی فعالان از محدوده یاد شده به عنوان مقاومت بزرگ بازار سکه یاد کنند.البته حباب سکه هم در این بین نوساناتی به همراه داشت.

رابطه بین سکه و ارز بیشتر از ناحیه تغییرات دلار بوده و در روزهای گذشته که نرخ دلار با کاهش روبرو بوده است، قیمت انواع سکه نیز با کاهش روبرو شده است.

فعالان اقتصادی می گویند در صورتی که نرخ دلار صعودی شود، این امر ممکن است بر روی قیمت سکه هم اثر بگذارد. قیمت سکه با حباب بالای ۳۰ درصد، بدون رشد قیمت دلار، برای مدت طولانی نمی ‌تواند بالای مرز ۳۰ میلیون تومان خود را تثبیت کند. یعنی با تثبیت قیمت ارز در کانال های کنونی و یا نزول آن می توان امیدوار بود حباب سکه طی روزهای آینده شروع به خالی شدن کند.

آغاز شکستن حباب سکه و رکود در معاملات سکه

از نگاه سکه بازان، در روزهای اخیر نهنگ ها یا همان خریداران بزرگ از بازار خارج شده اند و از سوی دیگر خریداران کوچک، ماهی ها توان کافی برای کانال شکنی در بازار سکه را نداشته اند. این مسئله موجب تشکیل موج رکودی در بازار سکه شده است.

عده ای از تحلیلگران اقتصادی می گویند افت قیمت اونس طلا در انتهای هفته گذشته یکی از عوامل مهمی بود که موجب شد معامله گران سکه در روزهای قبل با احتیاط رفتار کنند.

بیشتر بخوانید:

 آخرین قیمت ها از بازار طلا بیستم فروردین

آیا صعود قدرتمندی در انتظار انس است؟

منبع :فارس

پایان پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا