گوهرسنگ

منطقه الماس آنتورپ / Antwerp diamond district

صنعت و تجارت الماس به طور سنتی در آنتورپ بلژیک واقع شده است. در پایان قرن نوزدهم هندریک کاسییر (Hendrik Cassiers) یک شرکت تراش الماس در خارج از آنتورپ، در گروبندونک (Grobbendonk) تأسیس کرد. هندریک کاسییر و فرانس دلا مونتنی (Frans Dela Montagne) پایه های صنعت الماس را در منطقه کامپین (Campine) پی ریزی کردند.

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا(گلدنیوز)، منطقه الماس آنتورپ، همچنین به عنوان محله الماس (Diamantkwartier) شناخته می شود، و به آن میدان مایل (Square Mile) نیز می گویند، منطقه ای در شهر آنتورپ، بلژیک است. از چندین بلوک مربع تشکیل شده است که مساحتی حدود یک مایل مربع را پوشش می دهد.

در حالی که از سال 2012، بسیاری از کارهای تراش و صیقل جواهرات که به طور تاریخی در این محله انجام می شد به مراکز دستمزد پایین در جاهای دیگر منتقل شده بود، حدود 84 درصد از الماس های خام جهان از این منطقه عبور می کرد و آن را به بزرگترین منطقه الماس در جهان تبدیل می کرد. گردش مالی 54 میلیارد دلاری. هر سال، تقریباً 50٪ از الماس های خام برای برش و پرداخت به آنتورپ باز می گردند.

 

سالانه بیش از 16 میلیارد دلار الماس صیقلی از طریق مبادلات منطقه عبور می کند. 380 کارگاه وجود دارد که به 1500 شرکت خدمات رسانی می کنند. همچنین 3500 دلال، بازرگان و الماس تراش نیز وجود دارد. در سال 2017، تقریباً 234 میلیون قیراط در منطقه تجارت شد، منطقه ای با 30000 نیروی کار. بیش از 80 درصد از الماس های خام در آنتورپ خریداری شد.

حراج الماس آبی بینهایت در هنگ کنگ

 

در این منطقه مرکز جهانی الماس آنتورپ، و چهار بورس تجاری  از جمله Diamond Club of Antwerp و Beurs voor Diamanthandel قرار دارد، که هر دو توسط دیامانتیرهای Hasidic،Antwerpsche Diamantkring و Vrije Diamanthandel تاسیس شده اند.

 

الماس آلروسای روسی همچنان در صدر

 

 

این محله توسط یهودیان، هندی‌های جین، مارونی مسیحی لبنانی و دلالان ارمنی، معروف به دیامانتیر، تسلط دارند. بیش از 80 درصد از جمعیت یهودی آنتورپ در تجارت الماس کار می کنند. ییدیش از نظر تاریخی زبان اصلی مبادله الماس بود. هیچ کاری در روزهای شنبه انجام نمی شود.

وقتی دولت زیمباوه به معادن الماس دستبرد زد

 

منطقه الماس در مجاورت ایستگاه مرکزی (Antwerp Centraal) و چند دقیقه پیاده روی تا Meir، خیابان اصلی خرید آنتورپ واقع شده است. باغ وحش آنتورپ نیز در همین نزدیکی است. رستوران‌ها، بارها و کافه‌های متعدد و متنوعی در اطراف این منطقه وجود دارد.

غول الماس جهان روی دور کاهش فروش

 

آنتورپ از قرن 15 مرکز تجارت الماس بوده است.زمانی که Lodewyk van Berken شکل جدیدی از ابزار پولیش الماس را اختراع کرد، صنعت متحول شد، که امکان ایجاد الماس درخشان و چند وجهی کلیشه ای را فراهم کرد. این امر دستورات اشراف اروپایی را به خود جلب کرد – و صنعتگران دیگر را به آنتورپ جذب کرد.

چارلز جسور به او دستور داد تا الماس فلورانسی را برش دهد و صیقل دهد. در دهه 1890، یک صنعت الماس در آنتورپ توسط خانواده‌های تاجران و تولیدکنندگان الماس که از آمستردام، هلند آمده بودند، تأسیس شد.

 

هوش مصنوعی و آینده درجه بندی الماس

 

پس از جنگ جهانی دوم، شهردار شهر یهودیان را تشویق کرد که به آنتورپ بازگردند و بسیاری از آنها، از جمله برخی که در تجارت الماس کار می کردند، این کار را انجام دادند. که به رونق صنعت کمک کرد. با این حال، از دهه 1960، زمانی که برخی از مشاغل پرداخت به هند به دلیل هزینه های نیروی کار کمتر نقل مکان کردند، کاهشی متعاقب وجود داشت.

پس از آن، برخی از مشاغل برش نیز به آن کشور نقل مکان کرد. یک مطالعه تحقیقاتی در سال 2019 بیان کرد که هند همچنان بر صنعت برش و پولیش تسلط دارد.

راز عجیب الماس

 

در فوریه 2003، دزدان در سرقت الماس آنتورپ که به عنوان “سرقت قرن” نیز شناخته می شود، الماس، طلا، نقره و انواع دیگر جواهرات به ارزش بیش از 100 میلیون دلار را به سرقت بردند.

 

بیشتر بخوانید:

نتیجه یک نظرسنجی: آینده درخشان جواهرات الماس

 

الماس لغزان

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا