ثبات قیمت ها در بازار طلای جهانی ؛

بازار اونس در آرامش

قیمت جهانی طلا امروز، دوشنبه (۸ ژانویه) پس از آن که داده‌های اقتصادی متفاوت ایالات‌متحده در هفته گذشته باعث شد معامله‌گران به دنبال سرنخ‌های بیشتری در مورد سرعت و مقیاس کاهش نرخ بهره فدرال رزرو باشند، ثابت ماند و اکنون تمرکز بر روی نرخ تورم کلیدی معطوف شده است.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1402/10/18 | 10:10

نظری ثبت نشده

بازار اونس در آرامش

به گزارش گلدنیوز ، طلا پس از کاهش هفتگی در روز جمعه، بدون تغییر در ۲۰۴۴ دلار و ۴۹ سنت در هر اونس بود. هر اونس طلای آمریکا ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۲۰۵۱ دلار و ۱۰ سنت رسید.

معاملات در آسیا ضعیف بود و بازار ژاپن برای تعطیلات بسته بود. شاخص دلار آمریکا نیز پس از ثبت بهترین هفته خود از جولای ۲۰۲۳ در روز جمعه ثابت بود و شمش را برای سایر دارندگان ارز گران‌تر کرد، در حالی که نرخ بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا بالای ۴ درصد بود.

داده‌های رسمی نشان داد که کارفرمایان ایالات‌متحده در ماه دسامبر بیش از آنچه انتظار می‌رفت، استخدام کردند اما داده‌های جداگانه از موسسه مدیریت عرضه (ISM) نشان داد که بخش خدمات در ماه گذشته به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است.

بر اساس ابزار CME FedWatch، فعالان بازار با احتمال ۶۴ درصد کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات‌متحده در ماه مارس قیمت‌گذاری می‌کنند. خرید طلا در مصرف‌کننده اصلی هند از نظر فیزیکی، هفته گذشته افزایش یافت زیرا قیمت‌های داخلی از بالاترین رکورد کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران اکنون منتظر گزارش تورم قیمت مصرف‌کننده در ایالات‌متحده در روز پنجشنبه برای جهت‌گیری بیشتر در مورد زمان بندی کاهش نرخ توسط فدرال رزرو هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با تغییر اندک به ۲۳.۱۷ دلار رسید، در حالی که پلاتین ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۹۶۳.۲۴ دلار آمریکا رسید و پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۰۳۰ دلار و ۲۸ سنت رسید.

ایسنا

انتهای پیام/

برچسب:

ترند

پیش بینی قیمت طلا

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت