قیمت روز طلا و سکه در بازار؛

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۸ بهمن ۱۴۰۲ - قیمت طلا و سکه در شروع هفته دوم بهمن در روند صعودی قرار گرفت

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که هر گرم طلا ۱۸ عیار که روز قبل تا ۲,۸۰۰,۳۰۰ (دو میلیون و هشتصد هزار و سیصد ) تومان رسیده بود، امروز - یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ مصادف با ۲۸ ژانویه ۲۰۲۴ - با کاهش ۰.۰۸ درصدی به ۲,۷۹۸,۰۰۰ (دو میلیون و هفتصد و نود و هشت هزار) تومان رسید.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1402/11/08 | 12:11

نظری ثبت نشده

پیش‌ بینی قیمت طلا و سکه ۸ بهمن ۱۴۰۲ -  قیمت طلا و سکه در شروع هفته دوم بهمن در روند صعودی قرار گرفت

به گزارش گلدنیوز، قیمت طلا و سکه در شروع هفته دوم بهمن در روند صعودی قرار گرفت و سکه‌های سنگین و مثقال طلا در کانال بالاتر قرار گرفتند. موضوع حراج روز یکشنبه نیز نتوانست مانند دو حراج قبل، مانع رشد قیمت در بازار طلا شود. معامله‌گران، اثر این حراج‌ها را از دست رفته می‌دانند.

هر گرم طلا ۱۸ عیار در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۲۳۰۰ تومان کاهش، ۲,۷۹۸,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

هر مثقال طلا 18 عیار در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۰ تومان بدون تغییر، ۱۲,۱۳۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

هر اونس طلا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۰ بدون تغییر، ۲,۰۱۸ نرخ گذاری شد.

سکه امامی در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۱۰۰۰۰۰ تومان افزایش، ۳۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

نیم سکه در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۵۰۰۰۰ تومان افزایش، ۱۸,۶۰۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

ربع سکه، امروز به ۱۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۴۳ درصدی داشته است.

هر سکه گرمی در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۰ تومان بدون تغییر، ۶,۱۰۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

قیمت طلا و سکه روز شنبه در روند افزایشی بازگشایی شد. در نخستین ساعات شروع بازار طلا، روند صعودی قیمت نوسان محدودی داشت اما در ادامه روز، این روند به صورت پلکانی رشد کرد و سکه‌های سنگین و مثقال طلا را یک کانال بالاتر نشاند.

تحلیلگران اقتصادی، دلار را بازیگر اصلی بازار طلا و سکه می‌دانند. در نخستین روز هفته، دلار افزایش ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومانی داشت و به کانال ۵۶ هزار تومانی نزدیک شد. معامله‌گران، اثر کاهشی سومین حراج شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران را در این بازار از دست رفته می‌دانند. در هفته‌های گذشته دو حراج شمش در مرکز مذکور برگزار شد و این اقدام باعث شد روند افزایشی قیمت دلار در بازار طلا تا حدودی خنثی شود.

کارشناسان اقتصادی، روند قیمت دلار را با توجه به مسائل کلان اقتصادی، رشد تقاضا به واسطه افزایش درگیری در منطقه و افزایش تقاضای پایان سال صعودی پیش‌بینی می‌کنند. در صورتی که این روند، صعودی باشد بازار طلا نیز با رشد قیمت دلار همراه می‌شود.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش، انس جهانی طلا رشد محدود کمتر از یک دلاری دارد و با قیمت ۲۰۱۸ دلاری در حال معامله است.

پیش بینی قیمت طلا را از سایت بازار طلا (گلدنیوز) دنبال کنید.

سکه‌های سنگین به کانال بالاترصعود کردند

قیمت سکه روز شنبه هفتم بهمن در تمام قطعات افزایشی بود. سکه امامی افزایش ۴۶۴ هزار تومانی داشت و به کانال ۳۳ میلیونی ورود کرد. این قطعه روی قیمت ۳۳ میلیون و ۳۵۲ هزار تومانی ایستاد. سکه‌ بهار ۴۸۰ هزار تومان گران شد و در کانال ۳۰ میلیون تومانی قرار گرفت و با قیمت ۳۰ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان معامله شد.

نیم‌سکه ۳۰۰ هزار تومان و ربع‌ سکه ۲۰۰ هزار رشد قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی ۱۵۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت طلا، روز شنبه افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۲۰۷ هزار تومانی با رقم ۱۲ میلیون ۱۳۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۷ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش قیمت داشت و به رقم دو میلیون و ۸۹۹ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۷۶۲ هزار تومان رسید.

در نخستین روز هفته حباب در خانواده سکه‌ها افزایش داشت. حباب سکه‌‌ امامی ۱۰۱ هزار تومان، سکه بهار ۱۳۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۲۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۰۹ هزار تومان و سکه گرمی ۱۰۵ هزار تومان رشد داشت.

پیش بینی قیمت سکه سکه را از سایت گلدنیوز دنبال کنید.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت