پیش بینی قیمت سکه امروز 16 اسفند 1402

خیز افزایشی قیمت سکه با شکست سقف تاریخی

سقف تاریخی قیمت سکه شکسته شد و در صورتی که این شکست تثبیت پیدا کند اهداف قیمتی بسیار بالایی برای سکه فعال می شوند. در صورت تثبیت قیمت بالای سقف تاریخی نخستین مقاومت پیش روی سکه در رقم 36500 قرار دارد.

دکتر سارا علیاری(کارشناس)

1402/12/16 | 08:12

نظری ثبت نشده

خیز افزایشی قیمت سکه با شکست سقف تاریخی

به گزارش گلدنیوز ، سکه طلا سرانجام سقف تاریخی خود را شکست و از منظر تکنیکی این شکست در نمودار روزانه از سه نظر اهمیت دارد.در ذیل این 3منظر را شرح میدهیم:
1- سقف تاریخی قیمت سکه شکسته شد و در صورتی که این شکست تثبیت پیدا کند اهداف قیمتی بسیار بالایی برای سکه فعال می شوند.

2- سکه توانست با یک حرکت خط مورب آبی رنگ را بشکند . این خط مقاومت دینامیکی بود که سه بار توانسته بود از رشد قیمت سکه جلوگیری کند ولی این بار در مقاومت جلوی رشد قیمت سکه ناکام ماند .

3- در اندیکاتورهای زیر نمودار ملاحظه می شود که پتانسیل واگرایی بین قیمت و اندیکاتور وجود داشت .

واگرایی مفهومی است در تحلیل تکنیکال که معنی آن در اینجا عبارتست از ضعف حرکت صعودی اخیر سکه و نشان دهنده آن است که فعالان بازار به امید مداخله بانک بودند و در خرید زیر سقف تاریخی احتیاط کرده بودند اما عدم مداخله موثر بانک و شکست سیاستهای آن در جلوگیری از افزایش قیمت سکه حالا ایشان را هم پشیمان خواهد کرد و در صورت تثبیت قیمت بالای سقف تاریخی با قدرت به خرید مبادرت خواهند ورزید .

نمودار پیش بینی قیمت سکه

در صورت تثبیت قیمت بالای سقف تاریخی نخستین مقاومت پیش روی سکه در رقم 36500 قرار دارد.

جزئیات دومین جلسه حراج سکه طلا

دومین جلسه حراج سکه طلا در روز چهارشنبه مورخ ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۲، برگزار خواهد شد و آگهی دومین جلسه حراج  سکه طلا در سامانه مرکز مبادله ایران منتشر شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات مرکز مبادله ایران، بر اساس شیوه‏ نامه نحوه برگزاری حراج سکه طلا در سامانه مرکز مبادله ارز و طلای ایران مورخ ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۲ (منتشره در تارنمای رسمی www.ice.ir)، دومین جلسه حراج سکه طلا در روز چهارشنبه مورخ ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۲، برگزار خواهد شد.

این حراج از طریق سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی market.ice.ir برگزار می شود و دارایی موضوع دومین حراج، ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ۱۳۸۶ بانک مرکزی و بدون بسته بندی است؛ هر متقاضی مجاز به ثبت سفارش حداکثر ۵ قطعه  است.

خاطر نشان می شود، شروع جلسه حراج راس ساعت ۱۲ است و بازه ثبت سفارش نیز از ساعت ۱۲ الی ۱۵ خواهد بود. بازه نظارت و تخصیص نیز از ساعت ۱۵ تا ۱۶ همان روز است و ساعت ۱۶ نیز نتایج حراج اعلام می شود.  

متقاضیانی که مایل به شرکت در دومین حراج سکه طلا هستند و تاکنون ثبت نام و احراز هویت خود را انجام نداده اند، فرصت دارند تا ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، اقدام به ثبت نام و احراز هویت کرده و ثبت سفارش داشته باشند.

گفتنی است، متقاضیان شرکت در حراج های سکه طلای سامانه معاملات مرکز مبادله ایران، می توانند طی ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز اقدام به ثبت نام و احراز هویت کنند.

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

سکه

نیم سکه

بازار طلا و ارز

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت