گردنبند استیتمنت چیست؟

گردنبند استیتمنت چیست؟

تشخیص گردنبندهای استیتمنت بسیار آسان است؛ زیرا بسیار چشمگیر و بزرگ هستند و بخش زیادی از ناحیه گردن و قفسه سینه را می‌پوشانند.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1401/11/04 | 00:11

نظری ثبت نشده

گردنبند استیتمنت چیست؟

به گزارش گلدنیوز، گردنبند استیتمنت نوعی گردنبند منحصربه‌فرد است که طرح‌های بزرگ و چشمگیری دارد و به همین دلیل به‌راحتی توجه دیگران را به خود جلب می‌کند.

این ویژگی باعث می‌شود استفاده از آن و ست‌کردنش با لباس‌های مختلف کمی چالش‌برانگیز باشد. در این مطلب درباره گردنبند استیتمنت و نحوه استفاده از آن صحبت می‌کنیم.

گردنبند استیتمنت و ویژگی‌هایی آن

این گردنبندها را در سبک‌های مختلف می‌سازند و ممکن است از مواد مختلفی از فلزات گرانبها و سنگ‌های قیمتی گرفته تا مهره‌ها و قطعات رنگارنگ فانتزی در ساخت آنها استفاده کنند.

تعداد مهره‌ها و سنگ‌هایی که در این گردنبندها به کار می‌رود بسیار زیاد است. معمولا رنگ‌های مشخص و چشم‌نوازی دارند و نیازی به لایه‌بندی آن با هیچ گردنبند یا زنجیر دیگری نیست. بنابراین هر گردنبندی که چنین ویژگی‌هایی داشته باشد، گردنبند استیتمنت نامیده می‌شود.

مواد اولیه گردنبند استیتمنت

گردنبند استیتمنت چیست؟
گردنبند استیتمنت را می‌توان از مواد اولیه متفاوتی ساخت.

همان‌طور که گفتیم این گردنبندها از مواد مختلفی ساخته می‌شوند که برخی از آنها عبارت‌اند از:

فلزات: مانند طلا، نقره، تنگستن، پلاتین، برنز، تیتانیوم و…

سنگ‌های قیمتی: الماس، زمرد، یاقوت، مروارید و…

مهره‌ها: چوبی، فلزی، پلاستیکی و…

اشیای فانتزی: پرهای رنگی، روبان، طناب و…

موقعیت‌های مناسب برای استفاده از گردنبند استیتمنت

گردنبند استیتمنت را در بسیاری از موقعیت‌ها می‌توانید استفاده کنید؛ اما باید کمی محتاط باشید. برخی از انواع آن کاملا غیررسمی هستند. بنابراین باید در انتخاب آنها دقت کافی به خرج دهید. انواع ارزشمند و گرانبهای گردنبند استیتمنت برای موقعیت‌های رسمی مانند عروسی‌ها و مهمانی‌های شب مناسب است؛ اما انواع فانتزی آن را می‌توانید در تولدها، موقعیت‌های کژوال، مهمانی‌های غیررسمی، محل کار و بیرون‌رفتن عادی استفاده کنید.

نکات مهم برای استفاده از گردنبند استیتمنت

گردنبند استیتمنت چیست؟
هرچه لباس ساده‌تر باشد این گردنبند بهتر خود را نشان می‌دهد

گردنبند استیتمنت بخش کانونی استایل شما را تشکیل می‌دهد و توجه دیگران را به ناحیه قفسه سینه جلب می‌کند. بنابراین یک قانون کلی درباره استفاده از گردنبند استیتمنت وجود دارد و آن این است که هر لباسی که با آن می‌پوشید باید در ساده‌ترین شکل ممکن باشد تا گردنبند خود را بهتر و زیباتر به نمایش بگذارد. بااین‌حال عوامل دیگری هم در انتخاب گردنبند استیتمنت وجود دارند که با رعایت آنها، می‌توانید شیک‌ترین و زیباترین ظاهر را برای خود درست کنید.

طرح و رنگ مناسب لباس برای گردنبند استیتمنت

لباس‌هایی که با این نوع گردنبند می‌پوشید هرچه ساده‌تر باشند بهتر است. لباس با طرح‌های شلوغ یا رنگارنگ خیلی راحت گردنبند را در خودشان محو می‌کنند؛ بنابراین لباس را تک‌رنگ انتخاب کنید. اگر هم گردنبند رنگی استفاده می‌کنید، رنگ لباس را طوری انتخاب کنید که رنگ گردنبند را خنثا نکند. برای مثال، یک پیراهن مشکی برای یک گردنبند روشن یا یک لباس سفید برای گردنبندی با رنگ تیره عالی است. اگر گردنبندتان از فلزات طلایی یا سفید ساخته شده، یک پیراهن مشکی ساده آن را بی‌نظیر جلوه خواهد داد.

پوشیدن لباس‌های راه‌راه یا طرح‌دار هم فقط درصورتی که ساده یا پاستلی‌رنگ باشند مانعی ندارد.

یقه‌های مناسب برای گردنبند استیتمنت

گردنبند استیتمنت چیست؟
یقه باز برای گردنبند مناسب‌تر است

لباس‌های یقه‌باز  برای استفاده از گردنبند استیتمنت مناسب‌ترند؛ زیرا این گردنبند بدون وجود پارچه در اطراف آن درخشش بیشتری خواهد داشت. یقه هفت، یقه اسکوپ، آفشولدر، رومی و دکلته برای گردنبند استیتمنت بسیار عالی هستند.

اگر هوا سرد است یا موقعیت طوری است که نمی‌توانید لباس یقه باز بپوشید، لباس‌های  یقه اسکی  و لباس‌های رگلان هم می‌توانند برای گردنبند استیتمنت مناسب باشند. به‌شرطی که حتما طرح لباس کاملا ساده باشد تا گردنبند روی یک پارچه تک‌رنگ ساده خودش را نشان دهد.

به‌هیچ‌وجه با یک گردنبند استیتمنت از زنجیر یا گردنبند دیگری استفاده نکنید. این کار کاملا بی‌معنی است. مگر اینکه از این تکنیک بخواهید برای ساخت گردنبند استیتمنت استفاده کنید. یعنی اگر دوست دارید با تعدادی گردنبند که دارید یک گردنبند استیتمنت درست کنید، با لایه‌بندی آنها می‌توانید این کار را انجام دهید. البته این کار روش‌های خاص خود را دارد و برای ایجاد ظاهری منحصربه‌فرد، بهتر است تکنیک‌های لایه‌بندی را به‌درستی به کار ببرید.

استفاده از سایر جواهرات در کنار گردنبند استیتمنت

گردنبند استیتمنت چیست؟
گردنبند استیتمنت که با دستبندی ظریف ست شده است.

به‌عنوان یک قاعده کلی، هرچه گردنبند استیتمنت شما بزرگ‌تر و چشمگیرتر است، جواهرات دیگر را باید ساده‌تر، ظریف‌تر انتخاب کنید. برای مثال، گوشواره‌هایتان بهتر است میخی یا قطره‌ای کوچک باشند. گوشواره‌های آویز یا استیتمنت را کنار بگذارید؛ زیرا قسمت گوش و گردن به هم نزدیک‌اند و اگر هردو از نوع استیتمنت باشند، نمای خوبی ایجاد نخواهند کرد. النگو، بازوبند، دستبند و انگشتر را هم سعی کنید مینیمال انتخاب کنید.

نکته دیگر این است که سعی کنید گردنبند استیتمنت‌تان از نظر مواداولیه مشابه سایر جواهرات‌تان باشد. برای نمونه ترکیب گردنبند طلا با دستبند و گوشواره نقره جالب نیست. به همین ترتیب دستبندی با مهره‌های فیروزه هیچ تناسبی با گردنبند استیتمنت الماس ندارد. اگر هم گردنبند استیتمنت را از نوع فانتزی استفاده می‌کنید، گوشواره مروارید اصل یا دستبند طلا با آن جذاب نخواهند بود.

مطابقت‌دادن گردنبند استیتمنت با مدل موها

مدل مو جنبه بسیار مهمی از استایل شماست؛ از این رو باید هنگام انتخاب گردنبند استیتمنت باید به آن هم توجه کنید. به‌طورکلی هرچه موهای کمتری دور گردنتان ریخته باشد، گردنبندتان بیشتر خودنمایی می‌کند. مدل موی باب و مدل موی نامتقارن این گردنبندها را بهتر نشان می‌دهند. بااین‌حال این بدان معنا نیست که موهای متوسط یا بلند با گردنبندهای استیتمنت جور در نمی‌آیند. اگر موهای بلندی دارید می‌توانید از گردنبند استیتمنت هندسی استفاده کنید.

درنظرگرفتن رنگ گردنبند استیتمنت

یکی از مهم‌ترین نکاتی که بسیاری از افراد آن را نادیده می‌گیرند انتخاب رنگ گردنبند است. گردنبند استیتمنت می‌تواند رنگ‌های مختلفی داشته باشد، بنابراین باید با دقت آن را انتخاب کنید که ظاهری جذاب به شما بدهد. اگر لباستان رنگ روشن دارد، گردنبند بیب (Bib) یا پیش‌بندی با رنگ متالیک و مدل‌های لایه‌لایه زیباتر خواهند بود. درصورتی‌که رنگ لباستان مشکی یا تیره است، گردنبندی با طرح گل و رنگ‌های شاد انتخاب بهتری است. اگر گردنبند جیغ و رنگارنگ باشد و رنگ لباستان هم روشن باشد، یکدیگر را خنثا می‌کنند.

انتخاب گردنبند استیتمنت برای محیط کار

معمولا بسیاری از افراد فکر می‌کنند جواهراتی مانند گردنبندهای استیتمنت، برای محل کار مناسب نیستند و فقط باید در مجالس خاصی از آنها استفاده کرد.

هرچند این بستگی به نوع کار شما دارد، در برخی از محل‌های کار مشکلی برای استفاده از گردنبند استیتمنت نخواهید داشت. فقط بهتر است از مدل‌های تک‌رنگ آن استفاده کنید. اینکه فلزی باشد یا رنگی، به خودتان بستگی دارد؛ اما بهتر است رنگ آن با لباس‌هایتان مطابقت داشته باشد تا تمیزتر و مرتب‌تر به نظر برسید. لباس‌های سفید یا مشکی ساده در محل کار بهتر می‌تواند جذابیت گردنبندتان را نشان دهد.

اگر محیط کار کمی رسمی است، گردنبندتان فلزی باشد بهتر است؛ اما اگر غیررسمی است می‌توانید قوانین را زیر پا بگذارید و چیزی رنگی‌تر یا فانتزی‌تر انتخاب کنید؛ فقط زیاده‌روی نکنید.

طول مناسب برای گردنبند استیتمنت

گردنبند استیتمنت در طول‌های مختلفی وجود دارد که هریک از آنها را بسته به سلیقه یا استایل خودتان می‌توانید انتخاب کنید.

چوکر؛ کاملا کوتاه و چسبیده به گردن

گردنبند استیتمنت چیست؟

چوکرها بسیار محبوب اند و در اندازه‌های مختلفی وجود دارند.

چوکرهای استیتمنت ضخیم‌تر و بزرگ‌تر از چوکرهای معمولی هستند. اگر چوکر استیتمنت ندارید، می‌توانید خودتان با یک چوکر کوچک نازک و لایه‌بندی آن با گردنبندهای دیگر، یک چوکر استیتمنت بسازید.

بیب؛ متوسط تا بالای خط سینه

گردنبند استیتمنت چیست؟

گردنبند بیب، نمادین‌ترین نوع گردنبند استیتمنت است. با هر فرم بدن سازگار می‌شود و هیچ قانونی برای آن وجود ندارد.

بیب در اصل یک رشته زنجیر است که در قسمت جلوی آن از کریستال، نخ و مهره استفاده کرده‌اند. طول متوسطی دارد و بین چوکر و آویز قرار می‌گیرد. برای اینکه به‌خوبی دیده شود باید آن را با یقه‌هایی بپوشید که کمی باز باشند.

در رنگ‌ها و جنس‌های متنوعی وجود دارند که می‌توانید متناسب با سلیقه خودتان هرچه دوست دارید پیدا کنید.

آویز؛ بلندترین طول گردنبند بین ناف و سینه

گردنبند استیتمنت چیست؟

طول این گردنبند کاملا بلند است و هرکسی با هر اندازه و فرم بدن می‌تواند از آن استفاده کند. برای انتخاب طول مناسب برای خودتان، باید دقت کنید که خود گردنبند در ناحیه سینه و آویز آن زیر سینه و بالای ناف قرار گیرد.

اگر قدتان بلند است یا قفسه سینه پهن‌تری دارید، بلندترین نوع آن را انتخاب کنید. اگر ریزنقش هستید، گردنبند کوتاه‌تر برایتان مناسب است. طول مناسب گردنبند شما را شیک‌تر نشان خواهد داد.

ایده‌هایی برای استفاده از گردنبند استیتمنت

در این بخش ایده‌هایی داریم که می‌توانید انواع گردنبند استیتمنت را با لباس‌ها و جواهرات مختلف ست کنید.

۱. گردنبند استیتمنت با لباس مشکی

گردنبند استیتمنت - با لباس مشکی

لباس مشکی ساده یکی از بهترین گزینه‌ها برای ست‌کردن با گردنبند استیتمنت است. اگر بخواهید ظاهرتان را تغییر دهید، کافی است همین لباس مشکی را بپوشید و فقط گردنبند را تغییر دهید.

گردنبند استیتمنت این قابلیت را دارد که به‌تنهایی ظاهری جدید برایتان ایجاد کند؛ بدون اینکه کسی متوجه شود همان لباس قدیمی‌تان را پوشیده‌اید.

لباس مشکی شما باید ساده و بدون طرح یا تزئینات باشد، وگرنه استایل شما را شلوغ نشان خواهد داد.

این گردنبند برجسته و جذاب که از ترکیب فلز، سنگ‌های قیمتی و مهره‌های فراوان با الگوی رنگی زیبا ساخته شده است با یک لباس مشکی ساده عالی خواهد بود.

۲. طرح سفید با لباس ساده تیره‌رنگ

گردنبند استیتمنت - با لباس تیره

این گردنبند طرح تقریبا ساده‌ای دارد. رنگ سفید آن با لباس و موهای تیره تضاد خوبی ایجاد کرده است. ازآنجاکه ترکیبی از طلای زرد و سفید است، به‌خوبی با دو دستبند طلای زرد و سفید و زنجیر طلایی کیف ست شده است بدون اینکه کل استایل را شلوغ جلوه دهد.

هرچند می‌توان گفت این گردنبند به بزرگی بسیاری از گردنبندهای استیتمنت نیست، درمقایسه‌با گردنبندهای معمولی سنگ‌های بزرگ‌تری دارد و بنابراین استیتمنت به حساب می‌آید.

۳. مدل حبابی

گردنبند استیتمنت - گردنبند حبابی

گردنبندهای استیتمنت حبابی بسیار جذاب هستند. معمولا در ساخت آنها از مهره‌های فانتزی مانند مهره‌های پلاستیکی یا چوبی استفاده می‌کنند؛ به همین دلیل ظاهرا بزرگ و سنگین به نظر می‌آید، اما کاملا سبک‌تر از سایر گردنبندهای استیتمنت است.

رنگ ملایم پاستلی آنها برای ست‌کردن با لباس سفید یا لباس‌های پاستلی کم‌رنگ یا لباس‌های مشکی کاملا مناسب است.

۴.مدل هنری با طرح گل‌ها

گردنبند استیتمنت - گردنبند استیتمنت با طرح گل‌ها

این گردنبند درست مانند یک اثر هنری است؛ انگار یک دسته‌گل دور گردنتان گذاشته‌اید. چنین جواهری به‌خوبی می‌تواند توجه دیگران را به خود جلب کند.

لباس مشکی با یقه بسته برای این گردنبند که رنگ بسیار روشنی دارد عالی است. اندازه آن بسیار بزرگ است و فقط باید خیلی جسور باشید که انتخابش کنید.

۵. چوکر استیتمنت بوهو

گردنبند استیتمنت - چوکر بوهمیایی

اگر چوکر دوست دارید یا گردن بلندی دارید که می‌خواهید آن را کمی متعادل‌تر نشان دهید، چوکر استیتمنت برایتان عالی خواهد بود. این چوکر بسیار بزرگ که کل گردن و قفسه سینه را پوشانده است، طرحی کاملا جسورانه دارد و از الگویی پیروی می‌کند که انگار بخشی از لباس است. رنگ طلایی آن با لباس زیر آن به‌خوبی مطابقت دارد.

۶. مدل لایه‌لایه

گردنبند استیتمنت - گردنبند استیتمنت لایه‌لایه
چندلایه گردنبند که باهم یک گردنبند استیتمنت تشکیل داده‌اند

گردنبندهای استیتمنتی که طرح لایه‌لایه دارند برای لباس‌های کژوال مدروز و شیک مناسب هستند. لباس‌های یقه هفت یا پیراهن‌های راه‌راه می‌تواند شکل لایه‌لایه آنها را متعادل کند.

اگر به‌دنبال ظاهری جذاب و شیک هستید آن را با یک کت چرمی و شلوار جین یا یک کت جین  و تاپ سفید هم می‌توانید بپوشید.

۷. گردنبندهای استیتمنت با لباس‌های پاستلی

گردنبند استیتمنت چیست؟

برای روزهای گرم و آفتابی می‌توانید یک گردنبند استیتمنت با رنگ‌های شاد و لباس‌های رنگ پاستلی یا خاکی رنگ، ست کنید و ظاهری شاد و روشن داشته باشید.

درست است که با این گردنبندها لباس‌های تمام‌مشکی عالی هستند؛ اما گاهی لباس‌هایی را که رنگ‌های شاد و ملایم دارند امتحان کنید.

رنگ‌های آبی اقیانوسی به‌همراه گردنبندهای استیتمنت زیبا می‌توانند حسی خنک و آرامش‌بخش در روزهای گرم سال ایجاد کنند.

۸. گردنبندهای استیتمنت پاستلی با لباس‌های تیره

گردنبند استیتمنت چیست؟

این بار گردنبند را با رنگ پاستلی انتخاب کنید و در عوض لباس‌هایتان را تیره در نظر بگیرید. این ترکیب ظاهری تمیز و حرفه‌ای به شما می‌بخشد؛ زیرا گردنبند خیلی پررنگ یا بزرگ به نظر نمی‌رسد.

پیراهن یقه‌دار سفید یا راه‌راه می‌تواند با یک گردنبند رنگ پاستلی یا خنثا ترکیب مناسبی برای محل کار ایجاد کند. می‌توانید آن را با کت بلیزر  تکمیل کنید تا کمی رنگ به استایل شما بدهد. یادتان باشد گردنبندهای کریستالی انتخاب نکنید؛ این گردنبندها برای لباس شب یا جشن‌ها مناسب‌ترند تا محل کار.

۹. گردنبندهای استیتمنت مونوکروم

گردنبند استیتمنت چیست؟

این گردنبندها تک‌رنگ هستند و می‌توانند برای لباس‌هایی که رنگ‌های بیشتری در خود دارند مناسب باشند.

فقط دقت کنید که رنگ گردنبند و لباس مکمل یکدیگر باشد و استایلی ناخوشایند برایتان درست نکند. برای مثال، گردنبندهای استیتمنت کریستالی با لباس‌های رنگی ظاهری متعادل ایجاد می‌کنند.

۱۰. ظاهری شیک و راحت با گردنبندهای استیتمنت

گردنبند استیتمنت چیست؟

اگر می‌خواهید ظاهری کژوال و راحت با گردنبند استیتمنت داشته باشید، می‌توانید یک تی‌شرت گرافیکی با آن ست کنید.

گردنبند را طوری انتخاب کنید که به‌خوبی خودش را نشان دهد و در طرح‌های گرافیکی تی‌شرت محو نشود.

۱۱. ظاهر مینیمال با گردنبندهای استیتمنت هندسی

گردنبند استیتمنت چیست؟
گردنبندهایی با شکل‌های هندسی ظاهری مینیمال ایجاد می‌کنند

اگر می‌خواهید ظاهری شیک و مینیمال برای خود طراحی کنید، یک گردنبند استیتمنت با شکل‌های هندسی نظیر مثلث انتخاب کنید. این ساده‌ترین راه برای ایجاد استایلی متمایز و منحصربه‌فرد است. خطوط مشخص گردنبند می‌تواند استایلی تمیز و شیک به شما بدهد.

۱۲. گردنبند کریستالی با لباس مشکی

گردنبند استیتمنت چیست؟
گردنبندهای کریستالی با لباس مشکی

با لباس مشکی هر گردنبند استیتمنتی را می‌توانید ترکیب کنید. برای روشن‌کردن یک لباس تمام‌مشکی، یک گردنبند کریستالی جسورانه عالی است. این کار ظاهری باکلاس و مرتب به شما می‌بخشد و می‌توانید در مهمانی‌ها از آن استفاده کنید.

اگر می‌خواهید با کت چرم مشکی یک گردنبند استیتمنت داشته باشید، از نوع بدلیجات آن هم می‌توانید استفاده کنید. سبکی شیک و شهری که با آن خواهید درخشید.

۱۳. ظاهری پیچیده و مدرن با گردنبند استیتمنت مروارید

گردنبند استیتمنت چیست؟

همیشه گردنبندهای مروارید برای ایجاد ظاهری پیچیده و کلاسیک عالی بوده‌اند.

بااین‌حال این بدان معنا نیست که نمی‌توان از مروارید برای ظاهر مدرن و امروزی استفاده کرد. کافی است به‌جای گردنبندی کلاسیک، یک گردنبند استیتمنت مروارید انتخاب کنید. این ترکیب جذاب را با یک گوشواره میخی یا اشکی مروارید تکمیل کنید.

۱۴. گردنبندهای استیتمنت آرت دکو برای استایل بوهو

گردنبند استیتمنت چیست؟

با یک گردنبند استیتمنت به سبک آرت دکو با الهام از بوهو، می‌توانید استایلی هنری داشته باشید. یک گردنبند بلندتر که حاشیه‌دار باشد می‌تواند مناسب باشد.

لباسی با رنگ خاکی و طبیعی یا دامن طرح‌دار با نیم‌بوت بپوشید یا بسته به آب‌وهوا یک ژاکت بافتنی به آن اضافه کنید. استایلی راحت و درعین‌حال شیک که هنرمندانه طراحی شده است.

۱۵. گردنبندهای استیتمنت با لباس شب

گردنبند استیتمنت چیست؟
کیت بلانشت در مراسم اسکار ۲۰۱۵

برای مجالس و مراسم رسمی‌تر باید از گردنبندهای استیتمنت مناسب استفاده کنید. طرح‌های جسورانه که به‌خوبی توجه دیگران را جلب کنند برای چنین رویدادهایی مناسب‌تر خواهند بود.

البته فراموش نکنید که باید نوع ارزشمند آنها را انتخاب کنید؛ زیرا مدل‌های فانتزی و بدلیجات نه‌تنها با لباس شب و مجلسی هم‌خوانی ندارند، برای مهمانی شب هم مناسب نیستند.

۱۶. ترکیب گردنبندهای استیتمنت با لباس اسپرت کژوال

گردنبند استیتمنت چیست؟

حتی معمولی‌ترین لباس‌ها هم با گردنبندهای استیتمنت جذاب می‌شوند.

لباس‌های ساده اسپرت خود را با اضافه‌کردن یک گردنبند استیتمنت درخشان به لباس‌هایی شیک و متمایز تبدیل کنید. تاپ‌های ساده، لباس‌های چهارخانه ساده و شلوارجین با این گردنبندها عالی می‌شوند.

۱۷. ایجاد ظاهری زنانه با گردنبند استیتمنت

گردنبند استیتمنت چیست؟
اسکارلت جوهانسون در مراسم اسکار ۲۰۱۵ با گردنبند استیتمنت که جنبه زنانه او را پررنگ‌تر نشان می‌دهد

اگر دوست دارید جنبه زنانه استایل خود را پررنگ‌تر نشان دهید، یک گردنبند استیتمنت با نقش گل‌ها انتخاب کنید. این گردنبندها بسیار شیک هستند و جنبه زنانه و لطیف شما را به‌خوبی به نمایش می‌گذارند. لباس‌های ساده و کژوال را با این گردنبند ست کنید.

در این باره بیشتر بخوانید:

انتخاب گردنبند بر اساس فرم یقه لباس

گردنبند هرینگبون

۹ گردنبند مردانه که با هر لباسی ست می‌شود

منبع:منومد

انتهای پیام/

برچسب:

ترند

پیشنهاد ویژه

گردنبند

گردنبند استیتمنت

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت