گران قیمت ترین گوشواره های جهان

گران قیمت ترین گوشواره های جهان

از گوشواره های قطره ای الماس Marie Antoinette گرفته تا یک جفت الماس کمیاب صورتی و آبی، این ها برخی از گران قیمت ترین گوشواره های جهان تا به امروز هستند.

علی اصغر کشانی(دبیر خبر)

1402/01/30 | 00:01

نظری ثبت نشده

گران قیمت ترین گوشواره های جهان

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز)، از گوشواره های قطره ای الماس Marie Antoinette گرفته تا یک جفت الماس کمیاب صورتی و آبی، این ها برخی از گران قیمت ترین گوشواره های جهان تا به امروز هستند.

گوشواره هایی خیره کننده!

گوشواره های بولگاری و شیفتگی قرن

1. گوشواره های الماس صورتی آرتمیس و آپولو آبی

گوشواره های الماس با تراش اشک آرتمیس صورتی و آپولوی آبی که در حراجی ساتبی با قیمتی شگفت انگیز حدود 79 میلیون دلار استرالیا به فروش می رسد، رکورد گرانبهاترین گوشواره های حراج شده تا کنون را دارند.

گوشواره های الماس باورنکردنی که توسط یک خریدار ناشناس در سال 2017 خریداری شد، مجموعاً بیش از 31 قیراط خریداری شد.

الماس آبی آپولو حدود 58 میلیون دلار استرالیا فروخته شد در حالی که الماس صورتی تقریباً یکسان با آرتمیس به قیمت حدود 21 میلیون دلار استرالیا فروخته شد.

جالب است بدانید که گوشواره های الماس آرتمیس و آپولو با هم خواهند ماند. خریدار که انتخاب کرده است ناشناس بماند، هر دو سنگ را در مجموع 57,425,478 دلار به دست آورد.

گران قیمت ترین گوشواره های جهان

2. گوشواره الماس ماری آنتوانت

این گوشواره های الماسی که توسط لوئی شانزدهم به ماری آنتوانت هدیه شده است، مجموعاً حدود 34.6 قیراط است و تاریخچه ای جذاب دارد.

پس از کشته شدن ماری آنتوانت در جریان انقلاب فرانسه، گوشواره های الماس گلابی شکل، توسط ناپلئون سوم به امپراطور اوژنی هدیه داده شد و سپس به دوشس بزرگ روسیه، تاتیانا یوسفوف، قبل از افتادن به دست جواهرسازانی چون کارتیه و هری وینستون، داده شد.

در حالی که ارزش گوشواره های ماری آنتوانت را نمی توان محاسبه کرد، آنها احتمالاً یکی از با ارزش ترین گوشواره های تاریخ هستند. گوشواره‌های الماس ماری آنتوانت در نهایت به مؤسسه اسمیتسونیان اهداء شد، جایی که اکنون در موزه ملی تاریخ طبیعی در نمایشگاه قرار دارد.

گوشواره الماس گران قیمت ماری آنتوانت

3. گوشواره زمرد لورن شوارتز آنجلینا جولی 

در اسکار 2009، آنجلینا جولی به تنهایی به همه ما یادآوری کرد که جواهرات زمرد چقدر زیبا هستند. این گوشواره‌ زمرد 115 قیراطی که توسط لورین شوارتز طراحی شده‌ اند، تقریباً 3.4 میلیون دلار استرالیا فروخته شده‌ اند و برخی از گرانبهاترین جواهرات زمردی هستند که تا کنون به حراج گذاشته شده‌ اند.

گوشواره زمرد لورن شوارتز آنجلینا جولی 

4. گوشواره الماس گلکوندا

این گوشواره‌ های الماس 23.11 قیراطی که از طریق حراجی گران قیمت کریستیز خریداری شده‌اند، در سال 2011 با قیمت باورنکردنی 12.8 میلیون دلار استرالیا به حراج گذاشته شد.

این گوشواره‌ های درخشان دارای الماس‌ های گلکوندا هستند که از معادن گلکوندا در هند استخراج شده‌ اند.

گوشواره الماس گران قیمت گلکوندا

5. گوشواره الماس

گوشواره‌ های الماس اشک Boehmer et Bassenge با وزن تقریبی 52.55 قیراط و 50.47 قیراط، شاید عجیب‌ ترین جفت‌ هایی باشند که تا به حال فروخته شده است.

این گوشواره الماس تراش مارکیز به نام Miroir de L’amour به قیمت تقریبی 26 میلیون دلار استرالیا فروخته شد.

گوشواره الماس

بزرگترین جفت گوشواره 200 سانتی متری (78.74 اینچ) است و توسط Ramkumar Sarangapani (هند)، در دبی، امارات متحده عربی در 7 دسامبر 2020 به نمایش گذاشته شد و گوشواره الماس آبی آپولو، رکورد جهانی را به عنوان گران ترین گوشواره جهان به ثبت رساند.

بیشتر بخوانید:

مراحل ساخت گوشواره از صدف آبالون + فیلم

گوشواره های طلا چگونه تمیز کنیم؟

منبع :هاتف ساعتچی

انتهای پیام/

برچسب:

ترند

پیشنهاد ویژه

گوشواره

ساخت گوشواره

گران قیمت ترین گوشواره

گوشواره الماس

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت